,

Samochód uderzył w bramę rezydencji premiera. Kierowca został momentalnie otoczony

25.05.2023 21:40

W czwartek kierowca osobówki uderzył w bramę rezydencji premiera na Downing Street w centrum Londynu. Na ten moment nie podano więcej szczegółów, sprawę bada policja. Wiadomo, że mężczyzna został zatrzymany.

Wjechał w bramę na Downing Street
fot. Alastair Grant/Associated Press/East News (zdj. ilustracyjne)

W czwartek media obiegło szokujące nagranie z Downing Street w centrum Londynu. Widać na nim, jak kierowca srebrnego samochodu uderza w bramę odgradzającą ulicę od biura i rezydencji premiera Wielkiej Brytanii. Policja przekazała, że kierowca został aresztowany.

Wiadomo, że sytuacja miała miejsce około godziny 16:20. Z ustaleń służb wynika, że kierowca jechał ulicą Whitehall Street, która krzyżuje się z Downing Street. Sprawą zajmuje się lokalna policja, śledczy nie przekazali jednak zbyt wiele informacji na ten temat. Wiadomo jedynie, że incydent nie jest traktowany w kategorii ataku terrorystycznego. 

Uderzył w bramę na Downing Street. Otoczyli go policjanci

Jeden ze świadków cytowany przez "The Mirror" powiedział, że samochód zdawał się zwalniać, zanim uderzył w bramę. Relacjonował, że kierowcę natychmiast otoczyli policjanci, którzy wycelowali w niego paralizatory. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu, a funkcjonariusze odprowadzili go w kajdankach, po czym przeszukali jego auto. 

Obecnie trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Według agencji Reutera znaczna część ulicy Whitehall została zamknięta, a wzdłuż niej ustawiono kordon policji. Pracownicy rządowi zostali poproszeni o pozostanie w budynkach. 

RadioZET.pl/"The Mirror"/Reuters

Logo radiozet Dzieje się