,

Autobus zderzył się z ciężarówką. Zginęło co najmniej 19 osób

16.01.2023 13:00

19 osób zginęło w poniedziałek rano w północnym Senegalu w zderzeniu autobusu z ciężarówką. Jest to drugi w 2023 roku tragiczny wypadek drogowy w tym kraju. Wcześniej, 8 stycznia, w wyniku zderzenia dwóch autobusów zginęło ponad 40 osób – poinformowała agencja AFP.

19 osób zginęło w wypadku
fot. Twitter: Mamadou Ndiaye

Do zderzenia autobusu z ciężarówką doszło w pobliżu miasta Sakal w północnym regionie Louga - powiedział w poniedziałek agencji AFP pułkownik Papa Ange Michel Diatta, przedstawiciel krajowej straży pożarnej.

Senegal. 19 osób zginęło w zderzeniu autobusu z ciężarówką

Wcześniejsze zderzenie dwóch autobusów z 8 stycznia spowodowało śmierć ponad 40 osób w centrum kraju, ujawniając zły stan dróg w Senegalu, podobnie jak w wielu krajach afrykańskich, słaby stan techniczny pojazdów oraz lekkomyślność i zmęczenie kierowców. Pogarsza sytuację powszechna korupcja organów ścigania oraz urzędników wydających licencje.

Tragedia z 8 stycznia wywołała falę krytyki pod adresem władz za nieumiejętność egzekwowania przepisów ruchu drogowego, ale także przepisów dotyczących stanu pojazdów. Rząd po tej katastrofie ogłosił zakaz nocnych przejazdów autobusów międzymiastowych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Mateusz Wichary (PAP)

Logo radiozet Dzieje się