,

50-latek mordował z zimną krwią. Teraz uciekł z więzienia. Jest apel policji

24.05.2023 16:02

50-latek, który w 2016 roku dokonał podwójnego zabójstwa, uciekł z więzienia. Lokalna policja w stanie Ohio w USA apeluje do mieszkańców o zamknięcie drzwi. Wyznaczono też nagrodę za pomoc w jego schwytaniu - 21 tys. dolarów.

USA: Morderca uciekł z więzienia
fot. Mark Hertzberg/ZUMA / SplashNews.com/East News (zdj. ilustracyjne)

Mieszkańcy stanu Ohio w USA są przerażeni po tym, jak media poinformowały o ucieczce z więzienia dwóch groźnych kryminalistów. "New York Post" informuje, że Bradley Gillespie i James Lee, którzy odsiadywali wyroki w zakładzie karnym Allen-Oakwood, zniknęli. 

Groźni przestępcy uciekli z więzienia

50-letni Gillespie został skazany na dożywocie ze podwójne zabójstwo w 2016 roku. Śmiertelnie postrzelił w głowę 21-letnią kobietę oraz jej partnera. Policja przekazała, że mężczyźni mogą być niebezpieczni.

"Jeśli zobaczycie zbiegów, nie zbliżajcie się do nich i zadzwońcie na numer alarmowy" - podano w komunikacie. Władze zaapelowały też do mieszkańców o zamknięcie drzwi.

Drugi z przestępców, 47-letni James Lee to włamywacz recydywista. Wiadomo, że udało się go już zatrzymać. Policjanci wyznaczyli też nagrodę za pomoc w schwytaniu Gillespie. Za informacje, która doprowadzi do jego zatrzymania, funkcjonariusze oferują 21 tysięcy dolarów. 

RadioZET.pl/"New York Post"

Logo radiozet Dzieje się