Zamknij
Strefa Gazy
  • EN_01545698_2229
  • EN_01545698_2248
  • EN_01545698_2213
  • 5 Zobacz
fot. MAHMUD HAMS/AFP/East News, Twitter.com screen

Co najmniej 21 osób, w tym sześcioro dzieci zginęło w czwartek w pożarze budynku w mieście Dżabalija w północnej części Strefy Gazy. Według Obrony Cywilnej, którą kieruje Hamas, przyczyną pożaru były rezerwy paliwa przechowywane w budynku.

Pożar wybuchł w budynku znajdującym się na terenie obozu dla uchodźców w mieście Dżabalija w Strefie Gazy. Ogień zajął najpierw trzecie piętro. Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, poinformował, że czwartkowy pożar pochłonął najwięcej ofiar w historii tego terytorium.

Pożar w Strefie Gazy. Nie żyje co najmniej 21 osób

Na razie nie wiadomo jednak, jak doszło do zapalenia paliwa przechowywanego w budynku. Lokalne władze wszczęły śledztwo, które ma ustalić przyczyny tragedii. Powołując się na służby ratownicze, agencja Reutera podaje, że w budynku było wielu ludzi, którzy brali udział w przyjęciu.

Świadkowie relacjonują, że słyszeli krzyki uwięzionych lokatorów, jednak nie byli w stanie do nich dotrzeć. Wciąż nie wiadomo, ile osób zostało rannych. Według źródeł w służbach medycznych wśród ofiar śmiertelnych jest sześcioro dzieci. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ogłosił w związku z pożarem dzień żałoby narodowej.

RadioZET.pl/aljazeera.com/PAP