Zamknij

Strzelanina w pobliżu centrum handlowego w Rosji. Są ofiary śmiertelne

24.11.2022 16:43

Cztery osoby zginęły w strzelaninie w pobliżu centrum handlowego na południu Rosji. Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że wśród czterech zabitych był napastnik. 

Strzelanina w Rosji
fot. Twitter/adn40

Mężczyzna otworzył ogień w czwartek w pobliżu centrum handlowego w mieście Krymsk na południu Rosji - poinformowały rosyjskie państwowe agencje informacyjne, powołując się na lokalne organy ścigania i prokuraturę. 

Zginęły cztery osoby, w tym napastnik. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać uzbrojonego mężczyznę, który chodzi po ulicy i strzela do ludzi. Agencja Reutera zaznaczyła, że nie jest wstanie potwierdzić autentyczności wideo. Na innym filmie widać, że napastnik po oddaniu strzałów wsiada do szarosrebrnego samochodu. 

Krymsk. Strzelanina w pobliżu centrum handlowego

Agencja TASS zacytowała Aleksandra Runowa, rzecznika regionalnego ministerstwa spraw wewnętrznych, który powiedział, że napastnik zastrzelił dwóch pracowników lokalnego centrum medycznego, a następnie wyszedł na zewnątrz i otworzył ogień do przechodniów i zabijając jednego z nich. Oprócz tego w zdarzeniu ranna została jedna osoba.

Napastnik odebrał sobie życie. Runow przekazał, że mężczyzna miał problemy osobiste - był po rozwodzie - i to napięcia z tym związane mogły pchnąć go do zbrodni.

Krymsk to niewielkie, liczące około 60 tys. mieszkańców miasto. Położone jest w regionie krasnodarskim, w pobliżu Półwyspu Krymskiego, który został nielegalnie zaanektowany przez Rosję w 2014 roku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TASS/Daily Mail/Reuters/AP