strzelanina w Paryżu
  • mid-epa10377080
  • mid-epa10377099
  • mid-epa10377100
  • 5 Zobacz
fot. PAP

W strzelaninie, do której doszło w kurdyjskim ośrodku w centrum Paryża, śmierć poniosły już trzy osoby - powiedziała w piątek paryska prokurator Laure Beccuau.

Liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w Paryżu wzrosła do trzech. Prokurator Laure Beccuau powiedziała, że podejrzany napastnik był znany organom ścigania, a władze będą badać wszelkie ewentualne motywy rasistowskie stojące za strzelaniną. 69-letni mężczyzna, który oddał strzały, został zatrzymany przez policję.

Strzelanina w Paryżu. Nie żyje kolejna osoba

- Siedem do ośmiu strzałów oddano na ulicy, powstała totalna panika, zostaliśmy zamknięci w środku – powiedział agencji AFP sklepikarz z sąsiedniego budynku.

Mężczyzna otworzył ogień z broni palnej w 10. dzielnicy Paryża. Do zdarzenia doszło w pobliżu kurdyjskiego centrum, przy rue d'Enghien – podała stacja BFMTV, powołując się na źródła policyjne.

Jest on znany policji z dwóch wcześniejszych prób zabójstw popełnionych w 2016 roku i w grudniu 2021 roku, poinformowała w piątek AFP.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ AFP/ PAP