Nie żyje dyrektorka szkoły, jej mąż i córka. Nauczyciele i uczniowie są wstrząśnięci

06.02.2023 14:00

W szkole Epsom College w Surrey w Wielkiej Brytanii znaleziono trzy ciała. Policja przekazała, że to dyrektorka placówki oraz jej mąż i 7-letnia córka. Według śledczych niemal na pewno jest to "odosobniony incydent", bez udziału osób trzecich.

nie żyje dyrektorka szkoły
fot. Shutterstock/ Twitter

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie szkoły Epsom College w Surrey policja znalazła trzy ciała. Brytyjskie media podają, że ofiary to: 45-letnia Emma Pattison, dyrektorka szkoły, oraz jej mąż i 7-letnia córka. Policja nie podała szczegółów sprawy. "The Telegraph" pisze jednak, że w okolicy, w której znaleziono ciała, słychać było strzały.

- W imieniu wszystkich w Epsom College chcę przekazać nasz całkowity szok i niedowierzanie w tę tragiczną wiadomość - przekazał dr Alastair Wells, przewodniczący rady zarządzającej w Epsom College, cytowany przez "The Guardian".

Surrey: Nie żyje dyrektorka szkoły, jej mąż i córka

"Nasze bezpośrednie myśli i kondolencje kierujemy do rodziny, przyjaciół i bliskich Emmy, a także do wielu uczniów i kolegów, których życie wzbogaciła podczas swojej wybitnej kariery" - napisała szkoła.

Służby otrzymały informację o śmierci trzech osób ok. godz. 1:00 w nocy. Według śledczych niemal na pewno jest to "odosobniony incydent", bez udziału osób trzecich. Śledztwo nadal jest w toku.

Epsom College to elitarna, prywatna szkoła. W 2022 roku placówka otrzymała nagrodę "Niezależnej Szkoły Roku". Czesne wynosi tam ok. 42 tys. funtów rocznie.

Emma Pattison była dyrektorką tej jednostki od września 2022 roku. Jak pisze "The Guardian", została pierwszą w historii żeńską szefową placówki. Wcześniej była dyrektorką Croydon High School.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ BBC/ Independent