Zamknij

Szokujące zeznania po zabójstwie 7-latki. "Spanikował, gdy mu to powiedziała"

09.12.2022 12:10

7-letnia Athena Strand z Teksasu została porwana i zamordowana przez kuriera, który dostarczył paczkę do domu jej rodziców. Teraz wyszły na jaw szokujące zeznania sprawcy. Mężczyzna przyznał się, że potrącił dziewczynkę, gdy prowadził auto, a następnie zabrał ją do środka. Choć nie była ciężko ranna, miał spanikować i zabić ją w samochodzie po tym, jak Athena zagroziła, że powie o wypadku swojemu ojcu.

Athena
fot. Facebook/Maitlyn Presley Gandy (screen)

Amerykańską opinią publiczną wstrząsnęła sprawa śmierci Atheny Strand. 7-latka została porwana 30 listopada spod swojego domu w miejscowości Paradise w Teksasie, a jej ciało znaleziono dwa dni później. Do zabójstwa przyznał się 31-letni kurier Tanner Lynn Horner, który tego dnia dostarczył paczkę rodzicom Atheny. 

Teksas. Szokujące zeznania kuriera, który zabił 7-latkę

Teraz na jaw wychodzą szokujące okoliczności tej zbrodni. Jak ustaliła NBC News, mężczyzna miał zeznać, że przypadkowo potrącił dziewczynkę, gdy kierował samochodem. 7-latka nie miała ciężkich obrażeń, ale Turner miał zabrać ją do furgonetki i odjechać.

Następnie podejrzany przyznał, że "spanikował", gdy 7-latka powiedziała mu, że powie swojemu tacie o wypadku. Wówczas postanowił ją zamordować. Jak podała stacja, śledczy są w posiadaniu dowodów w postaci nagrań z auta, które prowadził 31-latek. Teraz przebywa on w areszcie, sąd wyznaczył za niego kaucję w wysokości 1,5 mln dolarów.

Z relacji matki dziewczynki wynika, że w dostarczonej przez Turnera paczce była przeznaczona na prezent dla Atheny lalka Barbie. Maitlyn Presley Gandy poświęciła również pamięci tragicznie zmarłej córeczki poruszający post na Facebooku, w którym opublikowała również kilkadziesiąt rodzinnych zdjęć. 

"Ulubionym kolorem Atheny jest różowy. Uwielbia przebierać się za księżniczkę, którą wszyscy wiemy, że jest. Kiedy dorośnie, chce być księżniczką Wikingów jak jej tata Wiking, z mnóstwem tatuaży i włosami długimi jak u Roszpunki. Kocha wszystkie zwierzęta i wszystkich ludzi. Uwielbia biżuterię i wszystkie błyszczące rzeczy. Jej ulubionym fast foodem jest McDonalds i jadłaby go trzy razy dziennie każdego dnia, gdyby mama i tata na to pozwolili" - opisywała.

"Athena szaleje za słodyczami i cukierkami, uwielbia pływać, skakać do wody i przebywać na świeżym powietrzu. Athena kocha swoje dwie młodsze siostry [...] . Athena ma najpiękniejszy śmiech. Uważa, że pierdy są zabawne. Atena jest kochana przez mamę i tatę, wszystkie swoje siostry, wiele cioć, wujków, kuzynów i dziadków" - dodała kobieta.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/NBC News/Facebook