,

Tragedia podczas rodzinnej kolacji. 26-latka zmarła na oczach rodziców

26.05.2023 10:27

26-letnia Dani Duchatel z Brisbane, która "planowała podróżować po świecie", zmarła "tragicznie i nagle" na oczach rodziców podczas kolacji. Bliscy młodej Australijki czekają na wyniki sekcji zwłok, ale lekarze przedstawili już teorię na temat możliwej przyczyny śmierci.

Dani Duchatel
fot. Facebook

Dani Duchatel niedawno złamała nogę i przeszła operację. Na czas rekonwalescencji wprowadziła się do rodziców. W niedzielę, podczas kolacji i gry w karty w ich domu w Moreton Bay, u 26-latki doszło do zatrzymania akcji serca.  

Jej matka, Kay Duchatel, próbowała reanimować córkę, niestety bezskutecznie. Szokująca śmierć 26-latki nastąpiła miesiąc po tym, jak przeszła operację. Dani Duchatel złamała nogę, gdy wracała do domu ze spotkania z przyjaciółmi. Wraz ze złamaniem zerwała niektóre więzadła. Lekarze przeprowadzili pilną operację i umieścili w nodze 26-latki specjalną płytkę.

26-letnia Dani Duchatel zmarła nagle podczas kolacji

Przyczyna śmierci kobiety wciąż jest wyjaśniana, rodzina nie otrzymała jeszcze wyników sekcji zwłok. Lekarze mają już jednak teorię, że w wyniku operacji utworzył się skrzep krwi, który spowodował zatorowość płucną.

Kay Duchatel poinformowała we wtorek na Facebooku o tragicznej śmierci swojej córki. W rozmowie z The Courier-Mail, przyjaciółka rodziny Chantelle Lay powiedziała, że rodzina jest „całkowicie zdruzgotana” i wzięła “dłuższy urlop”, aby dojść do siebie po tej stracie. "Dani była bardzo cichą, ale pełną życia osobą" - powiedziała gazecie Lay.

Dani Duchatel
fot. Facebook/Dani Duchatel

Na początku roku Dani Duchatel pochwaliła się kupnem swojego pierwszego mieszkania. Dużo podróżowała i planowała dalej jeździć po świecie. “Wyjeżdżała za granicę z Kirsty, jej najlepszą przyjaciółką ze szkoły podstawowej (…). Po prostu kochała książki, była też miłośniczką zwierząt. Dani miała dużego psa i właśnie adoptowała nowego kotka. To cudowne zwierzęta, Dani je uwielbiała” - wspominała Chantelle Lay, cytowana przez portal News.com.au.

ZOBACZ TAKŻE: Dziecko uderzyło się w głowę - kiedy do lekarza? 8 objawów alarmowych

Przyjaciółka rodziny utworzyła zbiórkę 20 tys. dolarów, aby wesprzeć finansowo bliskich zmarłej 26-latki. Udało się już zebrać 15 tys. dolarów.

RadioZET.pl/News.com.au/"Daily Mail"

Logo radiozet Dzieje się