Zamknij

Trzęsienie ziemi w Turcji. Dziesiątki rannych, jedna osoba wyskoczyła z balkonu

23.11.2022 06:40

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło w środę o świcie północno-zachodnią Turcję - poinformował amerykański Instytut Badań Geologicznych (USGS). Według tureckich władz 35 osób jest rannych.

trzęsienie ziemi w Turcji
fot. Twitter: EMSC

Wstrząs, zlokalizowany na głębokości około dziesięciu kilometrów, miał miejsce około 170 km na wschód od Stambułu - zakomunikował USGS.

Według władz tureckich trzęsienie ziemi miało siłę 5,9, z epicentrum zlokalizowanym w dystrykcie Golyaka, w prowincji Duzce, w północno-zachodniej części kraju.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Dziesiątki rannych

- Mamy 35 rannych, jedna osoba jest w stanie krytycznym – poinformował turecki minister zdrowia Fahrettin Koca. Sprecyzował, że osoba hospitalizowana w stanie krytycznym została ranna po tym, jak w panice wyskoczyła z balkonu.

Według tureckiego ministra spraw wewnętrznych Suleymana Soylu trzęsienie ziemi nie spowodowało znacznych szkód w dotkniętych miejscowościach ani ofiar śmiertelnych.

- Zarejestrowano 70 wstrząsów wtórnych, w tym sześć o sile 4 – powiedział.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP