,

Ugryzł go własny pies. Mężczyzna po kilku dniach zmarł

23.12.2022 14:28

61-letni mężczyzna zmarł po ugryzieniu przez swojego psa. Mężczyzna zwlekał z pójściem do szpitala. Kiedy udał się po pomoc, było już za późno.

Mark Jones i jego pies
fot. Facebook.com/Lil Red's Legacy Sepsis Awareness Campaign

Mark Jones był właścicielem zwierzaka rasy jack russell terrier. Mieszkaniec Prestatyn w hrabstwie Denbighshire w Wielkiej Brytanii trafił do szpitala 7 grudnia. Do ugryzienia doszło cztery dni wcześniej.

Wielka Brytania. Mężczyzna zmarł po ugryzieniu przez swojego psa

Brytyjczyk zgłosił się do placówki zbyt późno. W wyniku ugryzienia psa rozwinęła się u niego sepsa. Jego rokowania w dniu rozpoczęcia leczenia wyglądały już „bardzo źle”.

- Proces był tak zaawansowany, że pomimo największych wysiłków lekarzy zmarł z powodu niewydolności serca – powiedział koroner John Gittins.

Mark Jones, były dziennikarz, zmarł 8 grudnia w szpitalu. Był dobrze znaną postacią w środowisku piłkarskim. Pełnił funkcję byłego wiceprezesa Prestatyn Town Football Club. Był także spikerem meczowym, a także prowadził sklep z pamiątkami piłkarskimi.

Jego żona Yvette powiedziała BBC, że mężczyzna co wieczór wyprowadzał ich pupila o imieniu Lili Little Legs na spacer. - Był kochającą, życzliwą i bezinteresowną osobą, która zawsze stawiała mnie, swojego pasierba Michaela i psa na pierwszym miejscu i chciała, abyśmy byli szczęśliwi, kochani i otoczeni troską – relacjonowała.

Śledztwo ws. śmierci 61-latka zostało odroczone do przyszłego roku.

Przypomnijmy, podobna historia wydarzyła się w Danii. 33-letni Henrik Kriegbaum Plettner został ugryziony przez kota w sierpniu 2018 roku. W miejscu zranienia wdała się poważna infekcja. Mężczyzny przez cztery lata nie udało się wyleczyć. Zmarł dwa miesiące temu - podała duńska telewizja TV2.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/BBC/walesonline.co.uk/dailymail.co.uk

Logo radiozet Dzieje się