Kolejna dymisja w ekipie Zełenskiego? Media aż huczą o głośnym nazwisku

05.02.2023 18:24

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow może pożegnać się ze stanowiskiem. Tak podają ukraińskie media, a on sam skomentował już te doniesienia. Zapewnił, że decyzję w tej sprawie podejmuje prezydent Wołodymyr Zełenski.

Ukraina
fot. PAP/EPA

Portal Ukrainska Prawda poinformował w niedzielę, powołując się na źródła w kancelarii prezydenckiej, rządzie i strukturach siłowych, że Ołeksij Reznikow może odejść ze stanowiska ministra obrony kraju. 

Media: szykuje się kolejna dymisji w ekipie Zełenskiego

Jego miejsce - według tych doniesień - miałby zająć obecny szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow. Zdaniem informatorów portalu kancelaria Wołodymyra Zełenskiego uważa przy tym, że Reznikow "powinien pozostać w ekipie" prezydenta Ukrainy. Mówi się m.in. o fotelu ministra sprawiedliwości.

Byłaby to kolejna dymisja w otoczeniu Zełenskiego. Pod koniec stycznia rezygnację złożył dotychczasowy wiceszef kancelarii prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Sam minister powiedział Ukrainskiej Prawdzie, że "nie prowadził rozmów dotyczących odejścia ze stanowiska", ale zastrzegł, że "każdy urzędnik powinien mieć świadomość, że nie piastuje swej funkcji dożywotnio". Wypowiedział się w tej sprawie także podczas niedzielnej konferencji prasowej dla ukraińskich mediów.

Ewentualna dymisja miałaby być pokłosiem afery korupcyjnej w resorcie obrony. Chodzi o kupowanie przez ukraiński MON produktów dla wojska po zawyżonych cenach. Pracę w ministerstwie straciło już kilka osób.

loader

RadioZET.pl/PAP/wp.pl