Zamknij

10-latek zabił swoją matkę. "Mam pięciu przyjaciół i słyszę głosy"

04.12.2022 09:38

10-latek z Milwaukee w Wisconsin zabił swoją 44-letnia matkę. Podczas zeznań najpierw przekonywał, że zrobił to przez przypadek, ale potem przyznał, że było to celowe działanie. Grozi mu do 60 lat więzienia.

chłopiec zabił matkę
fot. Shutterstock

Prokuratura ustaliła, że 10-latek zastrzelił swoją matkę, bo obudziła go pół godziny za wcześnie, a potem nie pozwoliła mu kupić okularów VR do gry. Chłopiec poszedł do sypialni kobiety i zabrał stamtąd pistolet. W tym czasie 44-latka była w piwnicy i rozwieszała pranie.

10-latek podszedł do niej i strzelił jej w głowę z odległości jednego metra. Policję wezwała starsza siostra chłopca. Życia kobiety nie udało się uratować.

10-latek zastrzelił matkę, bo nie chciała kupić mu okularów VR

Po dokonaniu zbrodni 10-latek próbował ukryć broń. Śledztwo wykazało, że następnego dnia z konta matki zamówił gogle do gier i dopytywał babcię, czy przesyłka już przyszła.

Podczas przesłuchania chłopak przekonywał, że zabił matkę przypadkowo, ale potem opowiedział o wszystkim i przyznał, że zrobił to celowo. Wiadomo już, że będzie sądzony jak dorosły za "lekkomyślne zabójstwo pierwszego stopnia". Grozi mu do 60 lat więzienia.

Rodzina zeznała, że 10-latek sprawiał problemy wychowawcze. Jeszcze jako 4-latek znęcał się nad szczeniakiem. Doprowadził także do eksplozji po tym, jak napełnił balon łatwopalną substancją.

Chłopiec przyznał, że "ma pięciu przyjaciół i słyszy głosy"

Bliscy przekonują, że chłopiec jest bardzo inteligentny i potrafi manipulować innymi osobami. Jego matka ukrywała problemy wychowawcze i nie rozmawiała o tym z rodziną, bo nikt nie chciał przebywać z 10-latkiem w czasie jej nieobecności.

Wiadomo także, że problemy z zachowaniem chłopca zmusiły matkę do zamontowania w domu monitoringu - taka była sugestia terapeuty, który postawił dziecku niepokojącą diagnozę. 10-latek zeznał w prokuraturze, że "ma pięciu przyjaciół i słyszy głosy".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ ABC7/ NBC