Zamknij

Dwie strzelaniny, 7 zabitych. "Przemoc musi się skończyć"

24.01.2023 08:15

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch powiązanych ze sobą strzelanin w mieście Half Moon Bay w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia. Policja zatrzymała sprawcę masakry.

Strzelanina w Half Moon Bay
fot. ABC7 News Bay Area/YouTube (screen)

Przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa San Mateo, Dave Pine, poinformował, że cztery osoby zginęły na farmie grzybów, a trzy w pobliskiej firmie transportowej. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w pobliżu autostrady 92.

Miejscowa policja poinformowała, że podejrzany został zatrzymany. - Przebywa w areszcie. W tej chwili nie ma ciągłego zagrożenia dla społeczności – poinformowało w tweecie biuro szeryfa hrabstwa San Mateo. Lokalna telewizja KGO-TV nagrała moment zatrzymania sprawcy przez policjantów.

USA. 7 ofiar w dwóch strzelaninach

Sprawcę zidentyfikowano jako 67-letniego Zhao Chunli. Motyw jego ataku pozostaje nieznany.

Członek rady Half Moon Bay Debbie Ruddock powiedziała, że ofiarami są chińscy robotnicy rolni. "Jesteśmy załamani dzisiejszą tragedią w Half Moon Bay" – napisał w oświadczeniu Dave Pine. Dodał: "Nie mieliśmy nawet czasu opłakiwać tych, którzy zginęli w straszliwej strzelaninie w Monterey Park. Przemoc z użyciem broni musi się skończyć".

Half Moon Bay to miasto położone około 48 kilometrów na południe od San Francisco. To kolejna w ostatnich dniach masowa strzelanina w Kalifornii, której ofiarami są osoby pochodzenia azjatyckiego. W sobotniej strzelaninie w Monterey Park w Kalifornii na miejscu zginęło 11 osób. Ostatnia ofiara zmarła w poniedziałek w szpitalu. Sprawca popełnił samobójstwo dobę po ataku w obliczu policyjnej obławy.

RadioZET.pl/PAP