,

Były wojskowy wszedł do domu i zaczął strzelać. Troje dzieci nie żyje

PAP
22.03.2023 19:46

Tragedia w amerykańskim stanie Karolina Południowa. Były wojskowy zastrzelił w nocy z wtorku na środę żołnierza i troje dzieci. Po masakrze strzelec odebrał sobie życie.

Policja
fot. Steve Sanchez/Sipa USA/East News (ilustracyjne)

Makabryczne sceny rozegrały się w prywatnym domu w hrabstwie Sumter. Lokalne władze podały, że tożsamość ofiar oraz szczegóły tragedii nie zostaną na razie ujawnione, ponieważ wszczęte śledztwo dotyczy między innymi osoby służącej w amerykańskich siłach zbrojnych.

USA. Były wojskowy zabił troje dzieci i żołnierza

Koroner hrabstwa Sumter Robert Baker poinformował, że sprawa traktowana jest na razie jako wielokrotne morderstwo i samobójstwo, a śledczy uzyskali dodatkowe informacje od osoby, która była świadkiem strzelaniny.

Dwoje z trojga zabitych dzieci było rodzeństwem. Zastrzelony żołnierz służył w bazie lotniczej, Shaw Air Force Base. Według organizacji Gun Violence Archive tylko od początku 2023 roku od broni palnej w całych Stanach Zjednoczonych zginęło ponad 9,2 tys. osób. Z kolei na ponad 26 tys. zabójstw w 2022 r. aż 20 tys. dokonano z użyciem broni.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się