Zamknij

Dramatyczne sceny w szkole. 6-latek zaatakował 25-letnią nauczycielkę

23.01.2023 16:01

Sześcioletni chłopiec, uczeń jednej z klas w Newport News, który postrzelił swoją nauczycielkę, miał jej wcześniej grozić spaleniem – podał portal "New York Post". Nowe doniesienia potwierdzają, że placówka przez długi czas ignorowała narastającą przemoc ze strony chłopca.

USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę
fot. scfeen Abby Zwerner/Facebook

Do koszmaru doszło 6 stycznia w szkole podstawowej Richneck, w Newport News, w stanie Wirginia. Reuters informował, że nie wyjaśniono, w jaki sposób 6-latek zdobył broń palną i skąd wiedział, jak się nią posługiwać.

Chłopiec postrzelił nauczycielkę Abigail Zwerner, poza nią nikt z uczniów nie ucierpiał. Kobieta odniosła obrażenia zagrażające życiu, jednak lekarzom udało się ją uratować.

USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę. Przerażające ustalenia

Nowe doniesienia wskazują, że do postrzału nie doszło z przypadku. Nypost.com podał, że dziecko było znane z "rzucania meblami i innymi przedmiotami w klasie", a także, że "powiedziało kiedyś, że nienawidzi nauczycielki i chce ją podpalić". 6-latek miał też barykadować salę, utrudniając wyjście z niej nauczycielom.

Zwerner i inni nauczyciele zawiadamiali dyrekcję o kolejnych incydentach i pogarszającej się sytuacji z 6-latkiem, ale ich obawy były lekceważone lub ignorowane. Burmistrz Newport News Phillip Jones powiedział, że incydent zranił jego serce. - To mroczny dzień dla Newport News. Będziemy z tego czerpać nauczkę i staniemy się silniejsi - deklarował Jones.

Rodzice 6-latka wydali oświadczenie, pisząc, że ich syn cierpi na "głęboką niepełnosprawność". "Nasza rodzina zawsze była oddana odpowiedzialnemu posiadaniu broni i trzymaniu jej poza zasięgiem dzieci. Współpracujemy z lokalnymi i federalnymi organami ścigania, aby zrozumieć, jak to się mogło stać" – przekazali.

- Nie mieliśmy takiej sytuacji, że ktoś chodził po szkole, strzelając. Strzał z pistoletu padł w jednym konkretnym miejscu – tłumaczył szef policji w Newport News Steve Drew. Portal ABC News podał, że pistolet 9 mm Taurus, który uczeń wniósł w plecaku i z którego strzelił do nauczycielki, został zakupiony przez jego matkę.

RadioZET.pl/Nypost.com/Abcnews.go.com