,

Kobieta zagryziona przez dogi niemieckie na oczach syna. Psy uśpiono

20.03.2023 09:05

38-letnia Kristin Potter z Pensylwanii została śmiertelnie pogryziona przez dogi niemieckie sąsiada, które poszła nakarmić pod nieobecność ich właściciela - poinformowały władze. Psy zostały uśpione.

Dogi niemieckie zaatakowały kobietę (zdj. ilustracyjne)
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Policja stanowa poinformowała, że Kristin Potter została zaatakowana w czwartek wieczorem przez dwa dogi niemieckie w Centre Township na południowy zachód od New Bloomfield. 38-latka nie przeżyła. 

Koroner hrabstwa Perry Robert Ressler powiedział, że ofiara poszła do domu ze swoim dzieckiem. Syn pobiegł po pomoc, gdy jego matkę zaatakowały dwa z trzech psów.

Pensylwania. 38-letnia Kristin Potter zagryziona przez psy

Ressler relacjonował, że ratownicy i policjanci nie byli w stanie dotrzeć do ofiary, dopóki nie przybył personel kontroli zwierząt i nie podał zwierzętom środków uspokajających. 

Dwa psy zostały później zabrane do weterynarza, który podał im śmiertelny zastrzyk. Policja przekazała, że trzeci pies nie brał udziału w ataku. Śledczy twierdzą, że sprawa jest wyjaśniana.

Dogi niemieckie słyną raczej ze spokojnego usposobienia. Eksperci zwracają jednak uwagę, że dużą rolę w przypadku każdego psa niezależnie od rasy odgrywa socjalizacja i to, jakie nawyki mu wpojono.

RadioZET.pl/Associated Press/Peteducate.com

Logo radiozet Dzieje się