Nauczycielka miała romans z 16-latkiem. Uprawiali seks za lepsze oceny

27.01.2023 12:47

Seksafera w jednej ze szkół w mieście Nixa w stanie Missouri w USA. 26-letnia nauczycielka zmuszała ucznia do seksu, grożąc, że jego oceny zaczną się pogarszać, jeśli nie spełni jej żądań seksualnych. Kobieta trafiła do aresztu, gdzie czeka na proces.

Lena Stewart
fot. Departament Policji w Missouri

Lena Stewart, nauczycielka liceum w amerykańskim stanie Missouri, miała romans ze swoim 16-letnim uczniem. 26-latka uczyła nauk rolniczych i była opiekunką koła naukowego FFA (Future Farmers of America). Do relacji seksualnych miało dochodzić w październiku 2022 roku.

USA. Nauczycielka zmuszała ucznia do seksu

16-latek sam zgłosił się na policję, gdy czuł coraz większą presję, by odbywać stosunki z nauczycielką. W grudniu 26-letnia Stewart została wysłana na przymusowy urlop administracyjny. Władze placówki dowiedziały się o skandalu i poinformowały o sprawie rodziców uczniów.

"Bardzo poważnie traktujemy wszelkie zarzuty dotyczące niewłaściwego zachowania naszych pracowników. Podczas dochodzenia będziemy nadal przestrzegać odpowiednich zasad i procedur" – przekazano w oficjalnym komunikacie.

W poniedziałek 23 stycznia nauczycielka została oskarżona o zgwałcenie i kontakt seksualny z uczniem. 26-latka wkrótce stanie przed sądem stanowym. W stanie Missouri wolno podejmować aktywność seksualną dopiero od 17. roku życia. Kontakty seksualne nauczyciela z uczniami są powszechne w Stanach Zjednoczonych.

RadioZET.pl/kansascity.com