Zamknij

Porwał dziewczynę i zabił jej rodziców. Były policjant zginął podczas pościgu

PAP
29.11.2022 08:30

28-letni były policjant Austin Lee Edwards podejrzany o zabicie rodziny nastolatki z Kalifornii, z którą nawiązał kontakt online, został zabity w trakcie pogoni przez służby z hrabstwa San Bernardino. Dziewczyna nie odniosła obrażeń.

Austin Lee Edwards
fot. Gao Shan/Xinhua News/East News, Riverside Country Police (ilustracyjne)

W czasie pościgu Edwards, mieszkaniec North Chesterfield w Wirginii, otworzył ogień do kalifornijskiej policji i zginął w strzelaninie. Był podejrzany o zamordowanie matki i dziadków nastolatki. "Detektywi ustalili, że Edwards poznał nastolatkę poprzez oszustwo internetowe znane jako «catfishing», gdzie ktoś udaje inną osobę, niż jest w rzeczywistości" – wyjaśnił Departament Policji w Riverside.

Z wcześniejszych poniedziałkowych doniesień mediów wynikało, że mężczyzna uprowadził dziewczynkę. Zgodnie z relacją NBC News odjechał z nią samochodem po dokonaniu zabójstw. "Funkcjonariusze zostali początkowo wezwani w piątek do dzielnicy La Sierra South w Riverside. Chcieli sprawdzić, co się dzieje z dziewczynką, która wydawała się zaniepokojona, wsiadając z mężczyzną do samochodu kia soul" – powiadomiła policja.

USA. Były policjant podejrzany o zabójstwo

Kiedy funkcjonariusze odpowiadali na wezwanie, napływały telefony o pożarze zaledwie kilka domów od miejsca, z którego zgłoszono alarm. Interweniujący strażacy odkryli tam trzy martwe dorosłe ofiary. "Ich ciała wyciągnięto na zewnątrz, gdzie ustalono, że były ofiarami zabójstwa" – stwierdziła policja.

Jak wyjaśniła, trwa dochodzenie dla ustalenia powodu i sposobu dokonania morderstw oraz przyczyny pożaru. Zdaniem funkcjonariuszy ogień został celowo wzniecony. Rzecznik policji stanowej Wirginii wskazał, że Edwardsa przydzielono po ukończeniu tamtejszej akademii do służby w hrabstwie Henrico. Zrezygnował 28 października. Od 16 listopada był zatrudniony w hrabstwie Washington.

- To szokujące i smutne, że tak zła i nikczemna osoba mogła przeniknąć do organów ścigania, ukrywając zarazem prawdziwą tożsamość komputerowego drapieżnika i mordercy - skomentował cytowany przez NBC News szeryf hrabstwa Washington Blake Andis.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Dobrowolski