,

Strzelanina w szkole. Są ofiary, nie żyje napastnik

27.03.2023 18:32

Troje dzieci, trzy osoby dorosłe oraz napastnik zginęli w strzelaninie, do której doszło w poniedziałek 27 marca w Covenant School w Nashville, w stanie Tennessee (USA) - wynika z nowych informacji tamtejszej policji.

USA. Strzelanina w szkole w Nashville
fot. screen: Crime with Bobby/Facebook

Strzelanina w prywatnej szkole chrześcijańskiej w Nashville. Straż pożarna w tym mieście poinformowała 27 marca o wtargnięciu uzbrojonego agresora do obiektu.

- Uczestniczymy w interwencji w The Covenant School, udzielamy pomocy wielu poszkodowanym. Możemy potwierdzić, że mamy wielu pacjentów - przekazały służby na Twitterze. Strażacy instruowali rodziców, gdzie mogą kierować się po swoje dzieci. 

USA. Strzelanina w szkole. Są ofiary, zginął napastnik

Policja z Nashville potwierdziła, że doszło do strzelaniny w placówce. Służby poinformowały też, że napastnik zginął w akcji służb. W okolicy zostały zamknięte dla ruchu drogi.

- Troje dzieci z ranami postrzałowymi przewieziono na oddział pediatryczny. Po przybyciu stwierdzono zgon całej trójki - poinformował rzecznik szpitala Uniwersytetu Vanderbilta, cytowany przez NBC. Niedługo po zdarzeniu mundurowi z Nashville podali nowy bilans ofiar - w strzelaninie zginęło troje uczniów i trzy osoby dorosłe oraz napastnik.

Według zaktualizowanych informacji policji z Nashville napastnikiem okazała się młoda kobieta. Jak podała agencja AFP, wtargnęła ona do szkoły uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Do założonej w 2001 r. prywatnej, chrześcijańskiej szkoły uczęszcza ok. 200 uczniów. Placówka prowadzi oddziały przedszkolne oraz klasy 1-6.

RadioZET.pl/WSMV 4, Nashville - Facebook/Metro Nashville PD - Twitter/AFP

Logo radiozet Dzieje się