Tajemnicze utonięcie 21-letniego Polaka. W końcu podano przyczynę śmierci

17.03.2023 09:45

21-letni Krzysztof Szubert zaginął w Chicago na początku grudnia. Kilka dni później policja wyłowiła ciało młodego mężczyzny z Jeziora Michigan. Po ponad trzech miesiącach śledztwa wiadomo, co było przyczyną śmierci Polaka.

Krzysztof Szubert
fot. FOX32 Chicago

Śmierć Polaka zakwalifikowano jako wypadek. Biuro lekarza sądowego hrabstwa Cook przedstawiło wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok Krzysztofa Szuberta. 21-latek zmarł w wyniku przypadkowego utonięcia, a do zgonu przyczyniło się zatrucie etanolem – podała telewizja NBC Chicago.

USA. Zaginiony Krzysztof Szubert nie żyje

Polak wyjechał do Stanów Zjednoczonych w celach służbowych 12 listopada 2022 roku. W sobotę 3 grudnia wziął udział w imprezie bożonarodzeniowej w centrum Chicago. Po niej przeniósł się ze znajomymi do baru Howl at the Moon.

21-latek po raz ostatni widziany był około godziny 21:30, gdy opuszczał lokal. Nigdy jednak nie dotarł do hotelu ani nie skontaktował się z rodziną.

Cztery dni później nad ranem policja wyłowiła ciało Krzysztofa z Jeziora Michigan na Oak Street Beach. W szpitalu Northwestern Memorial stwierdzono jego zgon. Tragiczną informację potwierdziła kuzynka zaginionego Polaka.

21-letni Krzysztof był pracownikiem działu IT w globalnej firmie technologicznej Knapp Incorporated. Do Polski miał wrócić 17 grudnia.

RadioZET.pl/NBC Chicago