Wykoleił się pociąg towarowy. Wybuchł pożar, władze nakazały ewakuację ludności

04.02.2023 20:14

Pociąg towarowy Norfolk Southern Corp wykoleił się w piątek przy granicy stanów Ohio i Pensylwania w USA. Po katastrofie wybuch pożar. Burmistrz miejscowości East Palestine zaleciła ewakuację mieszkańców w okolicy.

USA. Wykolejenie pociągu
fot. Gene J. Puskar/Associated Press/East News

Katastrofa kolejowa na granicy stanów Ohio i Pensylwania. W rejonie wykoleił się pociąg, a następnie wagony stanęły w ogniu. Lokalne media informowały o poważnym pożarze i chmurze dymu widocznej z wielu kilometrów. W akcję gaśniczą zaangażowanych było ponad 50 jednostek straży pożarnej.

USA. Wykoleił się pociąg towarowy. Mieszkańcy ewakuowani

- Nikt nie odniósł obrażeń na skutek wypadku - przekazał burmistrz East Palestine Trent Conaway podczas piątkowej konferencji prasowej. Samorządowiec powiedział w sobotę telewizji CNN, że pociąg mógł przewozić niebezpieczne materiały.

Conaway ogłosił, że wszyscy mieszkający w promieniu jednej mili (1,6 km) od miejsca katastrofy powinni ewakuować się w bezpieczniejsze miejsce. Nie wskazał, kiedy będzie możliwy powrót.

Firma Norfolk Southern Corp. wydała w sprawie lakoniczne oświadczenie. "Jesteśmy świadomi wykolejenia i ściśle współpracujemy z lokalnymi służbami ratowniczymi. Podamy więcej szczegółów, gdy tylko będą dostępne" – przekazała firma, cytowana przez Reutersa. Nie odniosła się do pytania o zawartość wagonów towarowych.

RadioZET.pl/Reuters.com/Wfmj.com