,

Wielki wybuch w fabryce czekolady, są ofiary. Budynek "zrównany z ziemią"

25.03.2023 16:21

Ogromna eksplozja w fabryce czekolady w West Reading w stanie Pensylwania. Zginęło co najmniej pięć osób, a kilka zostało rannych. Sześć osób uznaje się za zaginione. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców z sąsiedniego budynku mieszkalnego. Do wybuchu doszło w zakładzie R.M. Palmer Company. Przyczyna eksplozji jak dotąd nie jest znana.

Wybuch w fabryce czekolady
fot. Twitter: Inside Paper

Wybuch w fabryce czekolady w West Reading w stanie Pensylwania w USA. Policja przekazała, że zginęło co najmniej pięć osób, a sześć uznaje się za zaginione. Eksplozja została zarejestrowana na nagraniach wideo. Widzimy na nich ogień, dym i wyrzucone fragmenty konstrukcji.

Wybuch w fabryce czekolady. Co najmniej 5 osób zgięło. Wideo

Szef policji przekazał, że na miejscu nadal trwają działania ratownicze. Wybuch był tak silny, że zniszczył budynek numer dwa i uszkodził budynek numer jeden. Wszystkie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Z sąsiedniego budynku mieszkalnego ewakuowano część lokatorów. Przyczyna eksplozji nadal nie jest znana, ale pojawiają się hipotezy, że mogło dojść do wycieku gazu.

- To była najgłośniejsza rzecz, jaką w życiu słyszałam. Dosłownie czułam, jakby ziemia się pode mną zapadała. Cały dom się trząsł, a moje psy zamarły, nie mogły się ruszyć, to było przerażające - powiedziała mediom kobieta mieszkająca w okolicy.

Burmistrz miasta Samantha Kaag powiedziała, że budynek został "zrównany z ziemią". - Eksplozja była tak potężna, że przesunęła budynek z przodu z kościołem i mieszkaniami o cztery stopy - relacjonowała. Do wybuchu doszło w fabryce R.M. Palmer Company, która na swojej stronie internetowej podała, że od 1948 roku zajmuje się produkcją słodyczy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ 6 ABC/ CNN/ AP