,

Zabił ciężarną partnerkę i troje dzieci. Jedno dwukrotnie zgwałcił

22.12.2022 14:37

Damien Bendall został skazany na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie swojej ciężarnej partnerki oraz trojga dzieci. Wcześniej 31-letni mężczyzna dwukrotnie zgwałcił 11-letnią córkę swojej dziewczyny. Po wszystkim ukradł z domu konsolę do gier i poszedł ją wymienić na narkotyki.

Damien Bendall
fot. Policja

Sprawa poczwórnego morderstwa, którego dopuścił się Damien Bendall, wstrząsnęła Wielką BrytaniąMężczyzna przyznał się przed sądem, że 18 września 2021 roku zabił młotkiem swoją 35-letnią partnerkę Terri Harris, jej 13-letniego syna Johna Bennetta, 11-letnią córkę Lacey Bennet, a także przyjaciółkę i rówieśniczkę Lacey - Connie Gent, która u nich nocowała. 

Damien Bendall przyznał się też do zgwałcenia Lacey. Sąd w Derby skazał go w środę na karę dożywotniego więzienia.

Damien Bendall skazany za poczwórne morderstwo

Ciała 35-latki, jej dzieci oraz 11-letniej koleżanki Lacey znaleziono w domu w Killamarsh 19 września. Przedstawiciel prokuratury Louis Mably powiedział podczas rozprawy, że Bendall uderzał każdą z ofiar młotkiem pazurowym w głowę i górną część ciała. - Żadna z ofiar nie miała szans przeżyć - mówił Mably.

Bendall powiedział policjantom krótko po morderstwie, że zabił cztery osoby. - Wracam do więzienia - mówił na nagraniu z policyjnej kamery, które zaprezentowano podczas rozprawy. Z jego słów wynikało, że jego partnerka była w ciąży. - Założę się, że nie macie często poczwórnych morderstw w Killamarsh, co? Właściwie to pięciu, bo moja dziewczyna była w ciąży - powiedział funkcjonariuszom. Później śledczy potwierdzili, że Harris rzeczywiście spodziewała się dziecka - była w pierwszym trymestrze ciąży.

Policjanci początkowo mu nie wierzyli, ale w domu znaleźli cztery ciała. Najpierw natknęli się na nagie ciało 13-letniego Johna na podłodze w łazience. Bendall dopadł chłopca, gdy ten miał wziąć prysznic.

Gwałt na 11-latce

Później w głównej sypialni funkcjonariusze znaleźli Harris i jej córkę. Kobieta leżała na podłodze, a 11-latka na łóżku. Zgromadzone dowody wskazują, że Bendall zaatakował dziewczynkę i ją zgwałcił, a później zaniósł do sypialni, w której ponownie ją wykorzystał. W innej sypialni policjanci znaleźli ciało 11-letniej Connie, która nocowała u Lacey.

Terri Harris z dziećmi
fot. Facebook/Terri Harris z dziećmi

Mężczyzna po dokonaniu morderstw zabrał konsolę do gier Johna, by wymienić ją na narkotyki. Został aresztowany i przewieziony do szpitala, ponieważ zadał sobie rany wymagające szycia.

Sąd przyznał, że Bendall w momencie dokonania zbrodni był pod wpływem kokainy i marihuany, ale nie uznał tego za okoliczność łagodzącą. Oskarżony początkowo przyznał się tylko do nieumyślnego zabójstwa czterech osób, zaprzeczył też zarzutowi gwałtu. Obrona utrzymywała, że Bendall mógł być niepoczytalny w momencie popełnienia przestępstwa. Biegli uznali jednak, że był świadomy tego, co robi. Bendall wówczas przyznał się do wszystkich zarzutów. 

- Kiedy wykluczono kwestie medyczne, dowody na to, że zamordował wszystkie cztery ofiary z pełną świadomością były przytłaczające, Bendall przyznał się do wszystkich zarzutów - powiedział Andrew Baxter, zastępca głównego prokuratora.

Harris poznała Bendalla w aplikacji randkowej, której używała po rozstaniu z ojcem jej dzieci. Brytyjskie media pisały, że w weekend, w który doszło do morderstwa, w jej domu słychać było głośną awanturę. Spekulowano, że Bendall wściekł się, gdy powiedziała mu o ciąży.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/BBC 

Logo radiozet Dzieje się