Zamknij

Dzieci zaraziły się groźną bakterią w szkole. Nie żyje 4-latek

02.12.2022 19:01

Niebezpieczna bakteria zbiera śmiertelne żniwo w Wielkiej Brytanii. Już czworo dzieci zmarło po zakażeniu paciorkowcem grupy A (iGAS).

4-latek zmarł po zakażeniu paciorkowcem
fot. Shutterstock.com

Czteroletni Muhammad Ibrahim Ali zmarł w swoim domu po zatrzymaniu akcji serca 14 listopada. Jak donosi "Mirror", chłopiec uczęszczał do zespołu szkół Oakridge i przedszkola w High Wycombe w hrabstwie Buckinghamshire.

Wcześniej brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) potwierdziła kolejny zgon dziecka, które zaraziło się bakterią. Było ono uczniem szkoły St John's w Ealing w zachodnim Londynie. W czwartek poinformowano, że w wyniku infekcji wywołanej przez paciorkowca z grupy A zmarła także siedmioletnia Hanna Reap, uczęszczająca do Szkoły Podstawowej Victoria w Penarth w Walii.

Paciorkowiec zabija w Wielkiej Brytanii. Nie żyje czworo dzieci

Groźna bakteria pojawiła się w szkole podstawowej w hrabstwie Surrey. BBC podała w ubiegłym tygodniu, że zmarła 6-letnia uczennica z Ashford Church of England w Ashford. Uczniom i personelowi szkoły przepisano antybiotyki.

Rodzice w Wielkiej Brytanii boją się posyłać swoje dzieci do szkoły. Zrozpaczona mama czteroletniego Muhammada Shabana Kousar powiedziała, że nic nie powetuje jej straty. - Był bardzo pomocny w domu, żądny przygód, uwielbiał zwiedzać - mówiła portalowi Bucks Free Press o zmarłym synu.

Zobacz także: Paciorkowce. Czym może grozić zakażenie bakterią? 

Paciorkowiec grupy A jest powszechną infekcją, która powoduje anginę, zapalenie migdałków, lub szkarlatynę. Powszechne objawy to ból gardła lub wysypka skórna. Można się nim zarazić przez kontakt fizyczny, a także drogą kropelkową podczas kichania lub kaszlu.

Nawet w przypadkach, gdy dana osoba nie ma żadnych objawów, nosiciele choroby mogą nadal przenosić paciorkowca z grupy A - tak samo, jak ludzie, którzy czują się chorzy.

RadioZET.pl/Mirror/Metro/Daily Record