Zamknij

Kolejny incydent w trakcie wizyty Karola III. Aresztowano 20-latka

06.12.2022 17:17

Około 20-letni mężczyzna został we wtorek aresztowany pod zarzutem napaści po tym, jak rzucił jajkiem w kierunku króla Karola III. Do incydentu doszło, gdy brytyjski monarcha składał wizytę w Luton na północ od Londynu - podały media, powołując się na miejscową policję.

Kolejny incydent z Karolem III
fot. screen The Scottish Sun/Youtube.com

Kolejny incydent w związku z wizytą króla Karola III w Wielkiej Brytanii. Jak informują brytyjskie media, m.in. "The Sun" oraz "The Guardian", powołując się na policję w Bedfordshire, mężczyzna został natychmiast zatrzymany i aresztowany po incydencie.

Około 20-letni sprawca jest obecnie przesłuchiwany. Jajko, którym rzucał, nie trafiło w króla.

Wielka Brytania. Kolejny incydent na spotkaniu z Karolem III

Karol III spacerował po Luton, został przeprowadzony na inną stronę placu przed ratuszem w tym mieście. Monarcha nie przerwał spotkania z mieszkańcami i dalej podawał mieszkańcom ręce oraz wdawał się w rozmowy.

To kolejny, drugi taki incydent w ciągu miesiąca. Cztery tygodnie temu podczas wizyty króla i królowej małżonki Camilii w miejscowości York, inny młody mężczyzna rzucił cztery jajka w ich kierunku, krzycząc przy tym, że "ten kraj został zbudowany na krwi niewolników". Napastnik również został wówczas aresztowany, po czym zwolniono go za kaucją.

RadioZET.pl/PAP/Thesun.co.uk/Theguardian.com