Spekulacje wokół wizyty Putina. Ujawniono szczegóły

31.01.2023 08:14

Władimir Putin ma w najbliższych dniach odwiedzić Wołgograd w zachodniej Rosji. Nie wiadomo dokładnie, którego dnia się tam uda, ale niezależne media podają, z kim może się tam spotkać oraz jakie przepisy wprowadzono w związku z planowanym przyjazdem dyktatora.

Putin
fot. PAP/EPA/Kremlin/Pool

Władimir Putin planuje przyjazd do Wołgogradu (zachodnia część Rosji). Jego pobyt w tym mieście może wiązać się z zaplanowanymi na ten tydzień obchodami 80. rocznicy bitwy pod Stalingradem [do 1961 roku taką nazwę nosił Wołgograd - red.].

Putin planuje wizytę. Czy spotka się z Kadyrowem i Prigożynem?

Wizytę dyktatora potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, podkreślając, że będzie ona trwała jeden dzień. Nie wiadomo jednak, którego dokładnie dnia Putin będzie gościł w Wołgogradzie ani czy faktycznie weźmie udział w uroczystościach, upamiętniających zwycięstwo Sowietów nad hitlerowcami.

Jak informuje niezależny serwis Meduza, prezydent Rosji ma się tam udać między 31 stycznia a 5 lutego. Wskazówką może być fakt, iż główne uroczystości planowane są na 2 lutego - wtedy ma się odbyć defilada wojskowa.

Z kolei w dniach od 30 stycznia do 3 lutego wprowadzono zakaz przejazdu przez miasto ciężarówek oraz pojazdów z "niebezpiecznymi ładunkami". Decyzja dotyczy również pociągów.

Meduza podaje też, że do Wołgogradu mają przyjechać dwaj sojusznicy Putina - założyciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn oraz przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow. Nie ustalono jednak, czy dyktator się z nimi spotka.

loader

RadioZET.pl/Meduza