Zamknij

Lawina błotna we Włoszech. Nie żyje 8 osób, ludzie są uwięzieni w domach

26.11.2022 13:44

Co najmniej 8 osób zginęło w sobotę w lawinie błotnej na włoskiej wyspie Ischia - podały lokalne władze. Według wstępnych danych odizolowanych jest około 30 domostw z ok. stu osobami uwięzionymi w nich w rejonie katastrofy, której przyczyną były gwałtowne opady deszczu w nocy.

Lawina błotna we Włoszech
fot. Twitter/vigilidelfuoco

Lawina wody, kamieni i błota runęła na domy w rejonie miejscowości Casamicciola na wyspie w Zatoce Neapolitańskiej. Włoskie agencje prasowe początkowo informowały o zaginięciu 13 osób. Nowe doniesienia mówią, że jest co najmniej 8 ofiar śmiertelnych.

Wśród zaginionych jest rodzina: małżeństwo z noworodkiem, które mieszka w pobliżu miejsca, gdzie rozpoczęło się osuwisko - podała agencja ANSA.

Włochy. Lawina błotna zeszła na wyspie Ischia, nie żyje 8 osób

Lokalne władze informują, że ratownicy pracują w bardzo trudnych warunkach, by dotrzeć do ludzi uwięzionych w domach. W wielu domostwach w okolicy nie ma wody pitnej i prądu. Droga prowadząca w ten rejon jest nieprzejezdna, leżą tam stosy kamieni i ogromne ilości błota.

Mieszkańców wyspy Ischia wezwano do pozostania w domach, aby nie utrudniali akcji ratunkowej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AFP