Zamknij

Młoda kobieta zginęła w górach. Poślizgnęła się i spadła w przepaść

24.11.2022 19:01

Tragedia we włoskich Dolomitach. 26-letnia kobieta podczas spaceru poślizgnęła się i spadła w przepaść. Służby przekazały, że zginęła na miejscu.

tragedia w górach
fot. PIERRE TEYSSOT /AFP /East News

26-letnia Mariacristina Masocco poszła w góry z grupą znajomych. Młoda kobieta chciała wejść na szczyt Punta del Comedon znajdujący się w prowincji Trydent. W pewnej chwili Masocco zniknęła jednak z pola widzenia swoich towarzyszy.

Jak podają włoskie media, znajomi 26-latki usłyszeli głośny krzyk i odgłos uderzających o skałę kamieni. Początkowo nikt nie wiedział, co się stało, ale nieobecność Masocco zaczęła szybko uświadamiać grupę osób, że prawdopodobnie doszło do tragicznego wypadku.

Tragedia w górach. 26-latka spadła w przepaść i zginęła

Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe, a na miejsce wypadku wysłano helikopter. Ciało 26-latki zostało szybko zlokalizowane, ale zabranie go nie było w tamtej chwili możliwe. Ratownicy wrócili po martwą kobietę drugiego dnia.

26-latka była dobrze znana lokalnej społeczności - często udzielała się sportowo i społecznie. - Ta tragedia głęboko nas dotknęła. Żadne słowa nie ukoją cierpienia matki, młodszej siostry i przyjaciół. Pragnę im wyrazić szczere kondolencje od całej społeczności miasta, która łączy się w uścisku z ich wielkim bólem - przekazała burmistrz Feltre, Viviana Fusaro.

26-letnia Mariacristina Masocco zginęła na miejscu. Według włoskich mediów najpewniej poślizgnęła się na lodzie i spadła z wysokości ok. 50 metrów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Il Gazzettino/ Il Messaggero