Zamknij

Zaginiona 20-latka nie żyje. Ciało znaleziono w dniu jej urodzin

24.11.2022 13:14

W dniu 20. urodzin ratownicy z USA odnaleźli na szlaku ciało Emily Sotelo. Nastoletnia studentka z Massachusetts zaginęła kilka dni wcześniej. Kobieta wyszła na szlak w Białych Górach, gdzie – poza wspinaczką – odpoczywała na kempingu.

Nastolatka nie wróciła z kempingu
fot. screen New England K-9 Search and Rescue/ oraz Natasha Aivlis/Facebook

Emily Sotelo nie żyje. Nastolatka nie wróciła z kempingu w pobliżu Mount Lafayette w Białych Górach w stanie New Hampshire. Kobieta zaginęła 20 listopada. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż w górach wystąpiły w weekend skrajnie trudne warunki.

20-latka zaginęła na kempingu. Tragiczny finał poszukiwań

Kiedy Emily nie dotarła do celu, jej bliscy zawiadomili służby. Poszukiwania były prowadzone przez dwa dni. "Ratownikom przeszkadzał silny wiatr, niskie temperatury i zamiecie śnieżne" – napisano w oświadczeniu NH Fish and Game Conservation.

W środę służby przekazały tragiczne doniesienia. Grupa poszukiwawcza z psami tropiącymi odnalazła ciało kobiety na północno-zachodniej ścianie góry Mount Lafayette. Tego samego dnia obchodziłaby swoje 20. urodziny.

Po dokonaniu makabrycznego odkrycia ratownicy wezwali śmigłowiec Gwardii Narodowej. Przyczyna śmierci kobiety nie została oficjalnie podana, ale wstępne ustalenia lokalnych władz wskazują, że doszło do niej z powodu trudnych warunków pogodowych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/New England K-9 Search and Rescue - Facebook