Zaginiona Polka odnalazła się w USA. Przez 5 lat nie było z nią kontaktu

PAP
10.02.2023 16:35

Polka, która przez ostatnie 5 lat była poszukiwana przez policje i bliskich, odnalazła się. 40-latka przebywa w jednej z placówek medycznych w Miami na amerykańskiej Florydzie. Polscy policjanci pomogli ustalić służbom amerykańskim tożsamość kobiety. 

Policja
fot. Wojtek Laski/East News (ilustracyjne)

Poszukiwania około 40-letniej kobiety prowadziła od 2018 roku policja z Mazowsza. - Zaginiona kobieta mająca problemy z pamięcią trafiła do placówki medycznej w Miami w USA - przekazał rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

- Personel szpitala będąc przekonany, że ma do czynienia z Polką odnalazł komunikat o zaginięciu kobiety opublikowany w sieci przez Fundację Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i za pośrednictwem organizacji zwrócił się z prośbą o przekazanie rodzinie informacji o fakcie przebywania w szpitalu osoby, która może być zaginiona - wyjaśnił.

Zaginiona Polska odnalazła się w szpitalu w USA

Inspektor podkreślił, że na podstawie informacji uzyskanej od bliskich zaginionej, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji nawiązało kontakt z Biurem Oficera Łącznikowego FBI przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Oficerem Łącznikowym Polskiej Policji w USA. "W wyniku wzorowej współpracy funkcjonariuszy polskiej policji oraz funkcjonariuszy FBI, a także przy bardzo aktywnym udziale rodziny, tożsamość kobiety została potwierdzona" - podał.

"Bardzo sprawne działania przedstawicieli służb obu krajów, konsulatów RP w Waszyngtonie i w Miami, przy wsparciu personelu szpitala, w którym przebywała zaginiona, pozwoliły na pozytywne zakończenie kilkuletnich poszukiwań naszej obywatelki" - dodał rzecznik KGP.

Kobieta nadal przebywa w USA, gdzie jest leczona.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Figaj