,

Zlokalizowano statek porwany przez piratów. Część załogi jest wciąż zakładnikami

31.03.2023 10:04

Zlokalizowano duński tankowiec, z którym stracono kontakt 25 marca na Atlantyku w okolicy Afryki Zachodniej. Właściciel statku potwierdził, że część załogi została porwana w Zatoce Gwinejskiej. 

Piraci porwali statek
fot. MONJASA / AFP/East News (ilustracyjne), Google Maps

Monjasa Reformer, duński tankowiec z 16 członkami załogi, został w czwartek zlokalizowany u wybrzeży Wysp Świętego Tomasza i Książęcej na Atlantyku. Właściciel jednostki pływającej poinformował, że kiedy udało się odnaleźć obiekt, „piraci opuścili statek i zabrali ze sobą część członków załogi”.

„Wszyscy uratowani są w dobrym stanie i przebywają w bezpiecznym środowisku. Otrzymują odpowiednią opiekę po tych strasznych wydarzeniach” – napisano w komunikacie. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących liczby porwanych, ani ich narodowości.

Piraci porwali duński tankowiec

„Nasze myśli są z zaginionymi członkami załogi i ich rodzinami” – przekazała w komunikacie firma Monjasa, właściciel tankowca. Dodano, że „ściśle współpracują z lokalnymi władzami”, aby zapewnić bezpieczny powrót wszystkich marynarzy.

Jednocześnie nie zgłoszono żadnych uszkodzeń statku ani ładunku. Duńska firma przekazała, że 135-metrowy statek Monjasa Reformer „doświadczył sytuacji awaryjnej” 25 marca, około 260 kilometrów na zachód od Port Pointe-Noire w Republice Konga. Armator dodał, że załoga szukała schronienia w bezpiecznych pomieszczeniach tankowca, kiedy piraci weszli na pokład. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/AFP

Logo radiozet Dzieje się