Zamknij

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Cały Lwów bez prądu, wybuchy w Kijowie

23.11.2022 14:19

Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak rakietowy na ukraińskie miasta. Lwów jest całkowicie pozbawiony prądu. Podobna sytuacja panuje także w Kijowie, Charkowie, Mikołajowie, Zaporożu i w Odessie. W całym kraju trwa alarm przeciwlotniczy.

atak na Ukrainę
fot. Telegram

Armia rosyjska ponownie zaatakowała miasta w Ukrainie. - Całe miasto jest bez światła – powiadomił mer Lwowa Andrij Sadowy. Częściowo pozbawione prądu są m.in. Kijów, Charków, Chmielnicki, Mikołajów, Zaporoże i Odessa – podają media. Problemy z elektrycznością są w całym kraju.

- Rosyjscy terroryści próbują zniszczyć obiekty energetyczne Ukrainy. Dzisiaj doszło do wybuchów w różnych regionach kraju – poinformował wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Rosja prowadzi zmasowany atak rakietowy na Ukrainę

Przekazał ponadto, że w obwodzie kijowskim rakieta trafiła w budynek mieszkalny. Szef policji obwodu kijowskiego opublikował zdjęcia trafionego rakietą bloku w obwodzie kijowskim.

Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował też, że doszło do kilku wybuchów w różnych miejscach stolicy. Na miejsce skierowano służby ratownicze.

Władze obwodu winnickiego w środkowej części kraju potwierdziły, że celem ataku rakietowego wroga były obiekty infrastruktury krytycznej. - Obwód winnicki jest pod ostrzałem przeciwnika – powiadomił szef władz obwodu Serhij Borzow.

Media i kanały w Telegramie informowały już o szeregu eksplozji w różnych częściach kraju, w tym w obwodzie połtawskim, dniepropietrowskim, mikołajowskim i zaporoskim.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram