Zamknij

Zmobilizowani żołnierze Putina przybyli na front. Niepokojące ruchy wojsk

26.11.2022 20:30

Rosyjska armia przegrupowuje siły na wschodzie Ukrainy i próbuje kontynuować ofensywę na odcinku awdijiwskim i bachmuckim - pisze w sobotę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

władimir putin
fot. PAP

Rosyjskie wojsko przegrupowuje siły, by wzmocnić jednostki na kierunku łymańskim, awdijiwskim i nowopawliwskim - podano w komunikacie.

W ciągu minionej doby armia rosyjska przeprowadziła dwa ostrzały rakietowe cywilnych obiektów miasta Dniepr i cztery ostrzały ukraińskich pozycji i miejscowości z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych - informuje sztab.

Rosyjskie wojsko przegrupowuje siły

Trwa przygotowanie nowoprzybyłych zmobilizowanych rosyjskich wojskowych. Te działania prowadzone są też na okupowanej części ukraińskiego terytorium - czytamy.

W miejscowości Nowopetrykiwka w obwodzie donieckim zarejestrowano przeprowadzenie ćwiczeń strzeleckich dla zmobilizowanych. W dniach 22-23 listopada w miejscowości Staromłyniwka we wszystkich cywilnych budynkach zakwaterowano żołnierzy.

W mieście Połohy w okupowanej części obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie kraju wykryto miejsce więzienia ukraińskich jeńców wojskowych i cywilów, których zatrzymano pod zarzutem współpracy ze strukturami siłowymi Ukrainy.

Atak rakietowy Rosji. Uderzyli w blok mieszkalny

Rosyjska armia ostrzelała w sobotę blok mieszkalny w miejscowości Czasiw Jar na wschodzie Ukrainy, zabijając jedną osobę i raniąc dwie - poinformowało biuro prokuratora generalnego.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa i odgruzowywanie. Ustalana jest ostateczna liczba poszkodowanych i skala zniszczeń. Biuro prokuratora oraz szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko opublikowali zdjęcia przedstawiające skutki ataku.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram