Zamknij

Patryk Jaki „zaprasza na piwo”. Andrzej Rozenek: składam zawiadomienie

Redakcja
12.10.2018 13:13
Patryk Jaki
fot. A. IWANCZUK/REPORTER/East News

Andrzej Rozenek (SLD) zarzuca Patrykowi Jakiemu (PiS) złamanie kodeksu wyborczego. Jaki miał rozdawać piwo w trakcie kampanii wyborczej. „To jest jawne i bezczelne łamanie prawa!” – napisał na Twitterze jego kontrkandydat w walce o fotel prezydenta Warszawy i udostępnił nagranie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Bezprawie i Niesprawiedliwość. Tak powinien się nazywać PiS!” – oznajmił na Twitterze Andrzej Rozenek. Na udostępnionym przez niego nagraniu słychać, jak Patryk Jaki mówi:

"Zapraszamy na piwo, kto z Państwa chce, również wodę, prawda, mamy tam i inne".

„To jest jawne i bezczelne łamanie prawa!”, skomentował Andrzej Rozenek i zacytował zapisy kodeksu wyborczego. Na piątkowej konferencji prasowej zapowiedział też, że złoży w tej sprawie zawiadomienie:

– Jeszcze dzisiaj moi prawnicy złożą zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez pana Patryka Jakiego w związku z nielegalnym rozdawaniem alkoholu podczas kampanii wyborczej – mówił Rozenek w Sejmie.

Zobacz także

Patryka Jakiego bronią przedstawiciele PiS. Sprawę na Twitterze skomentował m.in. wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta:

„Widzę, że SLD silnie trzymają się stare esbeckie metody nagrywania zamkniętych spotkań. Bo spotkanie nie było wiecem wyborczym, lecz wewnętrznym zamkniętym spotkaniem ze strukturami i wolontariuszami” – napisał pod postem Andrzeja Rozenka.

RadioZET.pl/JŚ