Zamknij

Mamy wyniki late poll. Zebrało się kierownictwo PiS [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja
22.10.2018 14:50
Mamy wyniki late poll. Zebrało się kierownictwo PiS [RELACJA NA ŻYWO]
fot. PAP

Sondaż Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich 33 proc. dla PiS; 26,7 proc. - Koalicja Obywatelska; 13,6 - PSL; 6,6 proc. - SLD; 5,9 proc. - Kukiz'15; a 5,8 proc. dla Bezpartyjnych Samorządowców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

18:46

Na dziś kończymy relację na żywo z powyborczego poniedziałku. Nadal czekamy na oficjalne wyniki wyborów w największych miastach oraz do sejmików wojewódzkich. Dziękujemy, że byliście z nami!

18:43

PKW nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy będą znane oficjalne wyniki wyborów. Wszystko zależy od tego, kiedy zostaną dostarczone brakujące 4,5 tys. protokołów z komisji wyborczych. Kolejna konferencja PKW jest zapowiedziana na wtorek na godz. 15. 

18:41

PKW: Jak dotąd ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 2370 gminach i miastach, wyniki wyborów do 2360 rad gmin, 175 rad powiatów oraz do rad 3 dzielnic Warszawy. Nadal nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików wojewódzkich.

18:41

PKW: Nadal brakuje 4,5 tys. protokołów z komisji wyborczych.

18:38

PKW podała najnowsze dane na temat frekwencji. Na poniedziałek godz. 17:45 wynosiła ona 54,1 proc.

15:56
15:22
15:10

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który według obecnych danych o wynikach niedzielnego głosowania został wybrany na kolejną kadencję, podziękował wyborcom za poparcie. Według nieoficjalnych danych uzyskał niemal 60 proc. głosów.

15:04

W poniedziałek po południu zebrało się prezydium komitetu politycznego PiS - dowiedziała się PAP od polityków tego ugrupowania. Według informatorów PAP głównym tematem rozmów mają być wybory samorządowe.

14:58
14:57

Przebywający w areszcie kandydat na wójta Przyrowa w powiecie częstochowskim Hubert C. zdobył w niedzielnych wyborach blisko 27 proc. głosów. Przegrał z urzędującym wójtem Robertem Nowakiem, który będzie rządził już piątą kadencję.

14:54
14:12

65,84 proc. wyniosła średnia frekwencja w Warszawie podczas wyborów samorządowych według danych Państwowej Komisji Wyborczej na godzinę 14 w poniedziałek. Do tej pory najwyższą frekwencję odnotowano na Wilanowie (75,07 proc.), a najniższą na Pradze-Północ (57,16 proc.).

13:54

Niedzielne wybory na prezydenta Zielonej Góry wygrał w pierwszej turze z wynikiem 58,20 proc. obecny prezydent tego miasta Janusz Kubicki - wynika z ostatecznych wyników opublikowanych przez PKW. Będzie to jego czwarta kadencja. W wyborach startował z własnego komitetu.

13:53
13:49

Jako zaskakującą ocenił w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski prawdopodobną przegraną Patryka Jakiego w wyborach na urząd prezydenta Warszawy. Podkreślił jednocześnie, że PiS udało się uzyskać najlepszy do tej pory wynik w wyborach samorządowych.

13:27

W lokalu wyborczym na Mokotowie zmarła kobieta. Jak podaje policja, 66-latka zasiadała w komisji nr 83. WIĘCEJ TUTAJ

12:54

Jeśli potwierdzi się, że Hanna Zdanowska została wybrana na prezydent Łodzi, wówczas w grę będą wchodziły przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, a decyzję w jej sprawie podejmie wojewoda - mówił w poniedziałek szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

12:48

Ponad 1000 zgłoszeń o nieprawidłowościach w czasie niedzielnego głosowania zanotował Ruch Kontroli Wyborów. Do najczęstszych uchybień RKW zalicza brak prywatności podczas oddawania głosu i chaos w komisjach. Problemy zgłaszały także osoby, które do listy wyborców dopisywały się przez platformę ePUAP i się na nich nie znalazły.

12:46

Obecna prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wygrała wybory w I turze, zdobywając ok. 70 proc. głosów – wynika z cząstkowych wyników przekazanych przez Miejską Komisję Wyborczą.

12:42
12:41
12:41

PKW: jak dotąd ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 1765 gminach i miastach; ustalono wyniki wyborów do 1745 rad gmin i 17 rad powiatów; nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy.

12:39

Ponad 1000 zgłoszeń o nieprawidłowościach w czasie niedzielnego głosowania zanotował Ruch Kontroli Wyborów. Do najczęstszych uchybień RKW zalicza brak prywatności podczas oddawania głosu i chaos w komisjach.

12:38

PKW: jak dotąd ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 1765 gminach i miastach. Ustalono wyniki wyborów do 1745 rad gmin i 17 rad powiatów. Nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy. 

12:19

Rozpoczyna się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej.

12:06

Z nieoficjalnych, ale opartych na protokołach ze wszystkich obwodowych komisji danych wynika, że na prezydenta Sopotu wybrany został Jacek Karnowski zdobywając 59,2 proc. głosów. Będzie on pełnił tą funkcję po raz szósty z rzędu.

11:58

Osadzony w areszcie i ubiegający się o reelekcję wójt Daszyny w województwie łódzkim Zbigniew W. uzyskał najlepszy wynik w wyborach samorządowych. W. podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dot. wyłudzeń dotacji. WIĘCEJ TUTAJ

11:38
11:34

Według "Gazety Powiatowej", urzędujący prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zapewnił sobie w niedzielę kolejną kadencję, zdobywając  63,8 proc. głosów. W czasie kampanii całą Polskę obiegło nagranie z konwencji wyborczej komitetu Smogorzewskiego, na której prezydent miasta nie szczędził seksistowskich komentarzy pod adresem kandydatek do rady. WIĘCEJ TUTAJ

11:31

Rafał Trzaskowski, który - według sondażu exit poll - wygrał niedzielne wybory w Warszawie zadeklarował, że jego pierwsze decyzje jako prezydenta stolicy będą dotyczyły m.in. wprowadzenia darmowych żłobków, dopłaty do zajęć pozalekcyjnych dla uczniów oraz rozwiązań dla seniorów.

11:30

Krzysztof Matyjaszczyk z SLD pozostanie prezydentem Częstochowy na kolejną kadencję. Zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszej turze, w której poparło go ponad 59 tys. głosujących (59,76 proc.) - wynika z wciąż nieoficjalnych, ale pełnych danych przekazanych przez Miejską Komisję Wyborczą.

11:09

Wygrana Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy jest dużym zaskoczeniem - uważa Jan Śpiewak. Swój wynik - 3 proc. głosów - ocenił jako rozczarowujący, "daleko poniżej oczekiwań".

11:06

Urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta.

10:43

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa, który nie znalazł się w drugiej turze, poprosił w poniedziałek swoich wyborców, aby „za dwa tygodnie poszli na wybory po raz kolejny i oddali głos na Pawła Adamowicza”.

10:25

Sondaż Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich:

33 proc. dla PiS;

26,7 proc. - Koalicja Obywatelska;

13,6 - PSL;

6,6 proc. -SLD;

5,9 proc. -Kukiz'15;

a 5,8 proc. dla Bezpartyjnych Samorządowców.

10:13

Według cząstkowych danych, dotychczasowi prezydenci wygrali w pierwszej turze w: Katowicach (Marcin Krupa), Częstochowie (Krzysztof Matyjaszczyk), Gliwicach (Zygmunt Frankiewicz, z ok. 73-procentowym poparciem), Tychach (Andrzej Dziuba, ponad 70 proc. głosów), Sosnowcu (Arkadiusz Chęciński), Rybniku (Piotr Kuczera), Chorzowie (Andrzej Kotala), Siemianowicach Śląskich (Rafał Piech, z poparciem ponad 80 proc. głosujących), Jaworznie (Paweł Silbert), Będzinie (Łukasz Komoniewski), Piekarach Śląskich (Sława Umińska-Duraj), Wodzisławiu Śląskim (Mieczysław Kieca).

10:11

- Ja nie świętuję, muszę pracować – podkreślił w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który rano przyszedł do urzędu miasta. Według sondażu Ipsos, starający się o reelekcję Jaśkowiak zdobył 56,6 proc. głosów i zwyciężył w pierwszej turze wyborów.

09:59

Obecnie urzędujący prezydent Piotr Krzystek (Bezpartyjni) i Bartłomiej Sochański (PiS) będą w II turze wyborów prezydenckich w Szczecinie - wynika z cząstkowych wyników Miejskiej Komisji Wyborczej. W tej komisji jest już blisko 93 proc. protokołów z komisji obwodowych.

09:46

Jeśli nawet wojewoda łódzki podejmie decyzję w sprawie wygaśnięcia mojego mandatu, i tak ostateczne decyzje będą zapadać w ramach procedur sądowych - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w telewizji internetowej "Tłit WP". Dodała, że wierzy w korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

09:22

- Nowoczesna wyparowała. Jak wprowadzałem tę partię do Sejmu, to miała 7,6 proc. a PO około 25 proc. Teraz Koalicja Obywatelska otrzymała ten sam wynik, co wcześniej a elektorat Nowoczesnej wyparował - mówił gość Radia ZET Ryszard Petru.

08:33
08:29

- Będziemy popierać każdego kandydata, który jest w kontrze do Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedziała w poniedziałek przewodnicząca Nowoczesnej, jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. Mówiła również, że w sejmikach wojewódzkich liczy na koalicje m.in. z PSL.

08:16

- Ważne jest, żeby w demokracji lokalnej, (…) same wspólnoty lokalne decydowały, kto będzie ich liderem i nie zawsze jest dobrze, nie zawsze jest roztropnie, kiedy liderzy centrali partyjnych wyznaczają kandydatów - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

07:41

Prezydent Krakowa planuje pozwać w trybie wyborczym Małgorzatę Wassermann - dowiedziało się Radio ZET. WIĘCEJ TUTAJ

07:38

Wyniki wyborów samorządowych mogą być znane we wtorek lub środę, a może nawet w czwartek - poinformował w poniedziałek na konferencji zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wiesław Kozielewicz.

07:37

Do godz. 6 w poniedziałek obwodowe komisje wyborcze sporządziły 79 tys. 647 protokołów, z których 23 tys. 592 zostały zweryfikowane przez komisje wyższego szczebla - przekazał w poniedziałek zastępca przewodniczącego PKW sędzia Wiesław Kozielewicz.

RadioZET.pl/BM