Zamknij

Niepełnosprawni, którzy protestowali w Sejmie, wystartują w wyborach

Redakcja
08.09.2018 13:27

Adrian Glinka i Jakub Hartwich, niepełnosprawni, którzy w kwietniu i maju brali udział w proteście w Sejmie wystartują do sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego. Glinka i Hartwich brali udział w sobotniej Konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Niepełnosprawni, którzy protestowali w Sejmie, wystartują w wyborach
fot. Twitter:ArkadiuszMyrcha

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Adrian Glinka i Jakub Hartwich zapowiedzieli swój start w zbliżających się wyborach samorządowych z listy Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej.

- W Toruniu chciałbym wprowadzić nasz postulat z Sejmu, czyli dodatek 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do pracy – powiedział podczas Konwencji Koalicji Obywatelskiej Jakub Hartwich. - Byłbym dumny, gdyby ten postulat zadziałał w każdym polskim mieście - dodał.

Zobacz także

Hartwich i Glinka wystartują do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. - Będę walczył o równość i godność takich osób jak ja - mówił Glinka.

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwał od 18 kwietnia. Zgłaszali dwa postulaty – zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy oraz wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w kwocie 500 zł miesięcznie. 27 maja po 40 dniach protest został zawieszony.

RadioZET.pl/Twitter/BM