Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawa kandydata PiS na wójta Janowa w sądzie? Beata Mazurek zabiera głos

11.10.2018 15:25
xxx wiadomosci

– W sprawie kandydata PiS na wójta Jadowa wszystko zostanie wyjaśnione w sądzie. Mam nadzieję, że zostanie to wyjaśnione w trybie wyborczym – tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek odniosła się do wypowiedzi rzecznika PO Jana Grabca dotyczącej kandydata PiS na wójta Jadowa.

Beata Mazurek fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To kolejna odsłona sporu, jaki między PO i PiS wywołał wyrok na ubiegającą się o reelekcję prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Po tym, jak Jacek Sasin stwierdził, że wojewoda łódzki, w razie wygranej Zdanowskiej, będzie musiał zwrócić się do premiera o powołanie w mieście komisarza, Jan Grabiec postanowił odpowiedzieć na Twitterze:

Grabiec przywołał wyrok Sądu Rejonowego w Wołominie.

„Czy wyrok Sądu Rejonowego w Wołominie, sygn. akt V K 319/11, o czyn z art. 270 par. 2 a k.k. to jest sfałszowanie podpisu na zgłoszeniu do komisji wyborczej, nie dotyczy Waszego kandydata na wójta?” – napisał.

Chodzi o Rafała Rozparę, kandydata na wójta Jadowa w powiecie wołomińskim. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w odpowiedzi stwierdził, że Grabiec „będzie przepraszał” za te słowa w trybie wyborczym.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która chce wyjaśnienia sprawy w trybie wyborczym, podkreśliła, że nie zna szczegółów sprawy.

– Tak jak Jacek Sasin powiedział, że w tej sprawie spotkamy się w sądzie; wszystko zostanie wyjaśnione w sądzie – mówiła rzeczniczka partii. – Mam nadzieję, że sąd w trybie wyborczym sprawą się zajmie – dodała.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń