,

Jacek Majchrowski pozwał w trybie wyborczym Mateusza Morawieckiego

Redakcja
24.10.2018 09:07

Jacek Majchrowski pozwał premiera Mateusza Morawieckiego w trybie wyborczym – podaje Onet.pl. Chodzi o słowa, które padły podczas konwencji PiS w Krakowie 14 października. Morawiecki stwierdził wówczas, że dotychczasowi włodarze Krakowa „nie zrobili nic lub prawie nic” w walce ze smogiem.

Jacek Majchrowski pozwał w trybie wyborczym Mateusza Morawieckiego
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas swojego przemówienia Mateusz Morawiecki powiedział, że jeśli prezydentem zostanie kandydatka PiS Małgorzata Wassermann, to w zakresie walki o czyste powietrze będzie można działać dużo szybciej. Dodał on także, że „poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili nic lub prawie nic” w walce ze smogiem.

Zobacz także

Krakowski magistrat wydał wówczas oficjalne oświadczenie. Możemy w nim przeczytać, że „walka o czyste powietrze nadal trwa. Za jego złą jakość – zwłaszcza w okresie zimowym – odpowiadają przede wszystkim przestarzałe piece węglowe, w pozbyciu się których miasto od lat pomaga mieszkańcom, udzielając finansowego wsparcia zarówno na realizację inwestycji, jak i pokrycie różnic w rachunkach po zmianie systemu ogrzewania na ekologiczne. W 2017 roku – w ramach udzielanych przez Kraków dotacji – z miasta zniknęło 6 tysięcy starych pieców. W tym roku będzie podobnie, a kwota przyznanych dotacji wyniesie ok. 65 mln zł. Oznacza to, że w 2019 roku do wymiany pozostanie już tylko 4 tys. starych palenisk” – czytamy.

RadioZET.pl/Onet/BM

Logo radiozet Dzieje się