Zamknij

Jacek Majchrowski pozwał w trybie wyborczym Mateusza Morawieckiego

Redakcja
24.10.2018 09:07
Jacek Majchrowski pozwał w trybie wyborczym Mateusza Morawieckiego
fot. PAP

Jacek Majchrowski pozwał premiera Mateusza Morawieckiego w trybie wyborczym – podaje Onet.pl. Chodzi o słowa, które padły podczas konwencji PiS w Krakowie 14 października. Morawiecki stwierdził wówczas, że dotychczasowi włodarze Krakowa „nie zrobili nic lub prawie nic” w walce ze smogiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas swojego przemówienia Mateusz Morawiecki powiedział, że jeśli prezydentem zostanie kandydatka PiS Małgorzata Wassermann, to w zakresie walki o czyste powietrze będzie można działać dużo szybciej. Dodał on także, że „poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem, nie zrobili nic lub prawie nic” w walce ze smogiem.

Zobacz także

Krakowski magistrat wydał wówczas oficjalne oświadczenie. Możemy w nim przeczytać, że „walka o czyste powietrze nadal trwa. Za jego złą jakość – zwłaszcza w okresie zimowym – odpowiadają przede wszystkim przestarzałe piece węglowe, w pozbyciu się których miasto od lat pomaga mieszkańcom, udzielając finansowego wsparcia zarówno na realizację inwestycji, jak i pokrycie różnic w rachunkach po zmianie systemu ogrzewania na ekologiczne. W 2017 roku – w ramach udzielanych przez Kraków dotacji – z miasta zniknęło 6 tysięcy starych pieców. W tym roku będzie podobnie, a kwota przyznanych dotacji wyniesie ok. 65 mln zł. Oznacza to, że w 2019 roku do wymiany pozostanie już tylko 4 tys. starych palenisk” – czytamy.

RadioZET.pl/Onet/BM