Zamknij

Jacek Wojciechowicz zdradził, kogo poprze w II turze wyborów w stolicy

Redakcja
10.09.2018 09:05
Jacek Wojciechowicz zdradził, kogo poprze w II turze wyborów w stolicy
fot. East News

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz wyrasta na najgroźniejszego opozycyjnego rywala dla Rafała Trzaskowskiego w walce o prezydenturę w stolicy. Popierają go byli radni PO, Ryszard Petru, Stefan Niesiołowski, były wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, a także znane osoby jak Krystyna Prońko czy Zbigniew Hołdys. A co, jeśli Wojciechowicz do drugiej tury nie wejdzie? Kogo wtedy poprze?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Reporter Radia ZET Jacek Czarnecki zapytał Jacka Wojciechowicza, kogo poprze w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy, jeżeli sam do niej nie wejdzie.

Wojciechowicz zwrócił uwagę, że w pierwszej kolejności trzeba poczekać na wyborcze rozstrzygnięcie pierwszej tury. Nie pozostawił jednak wątpliwości, do kogo z dwójki Trzaskowski–Jaki jest mu bliżej.

Zobacz także

– Cała moja polityczna działalność świadczy w sposób jednoznaczny o tym, że metody stosowane przez PiS i nikt nie może mieć nawet cienia wątpliwości, że ja tego typu kandydata czy organizację, która niszczy Polskę, będę popierał – zadeklarował Wojciechowicz.

Zobacz także

Jacek Wojciechowicz jest byłym wiceprezydentem Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej. We wrześniu 2016 roku został jednak odwołany ze stanowiska. W 2018 wystąpił z PO. W wyborach na prezydenta stolicy startuje z komitetu KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa. Ostatnie sondaże dają mu poparcie na poziomie 4,5 proc.

RadioZET.pl/BM