Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kandydat Kukiz'15 na prezydenta Łodzi przedstawił nowy punkt programu – „Mieszkaj po ludzku”

14.09.2018 13:34
xxx wiadomosci

„Mieszkaj po ludzku” – to nowy punkt programu wyborczego kandydata Kukiz'15 i „Łódź jest nasza” na prezydenta miasta w wyborach 2018, Rafała Górskiego. Polityk obiecuje polepszenie systemu zarządzania nieruchomości oraz bardziej komfortowe warunki w mieszkaniach komunalnych.

Kandydat Kukiz'15 na prezydenta Łodzi przedstawił nowy punkt programu – „Mieszkaj po ludzku” fot. Krzysztof Szymczak/Polska Presse

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Górski zapowiedział między innymi „transparentność” w kwestii przydziału lokali. Obiecywał również, że wszelkie wpływy finansowe z czynszów będą przeznaczane na przebudowy, remonty oraz utrzymanie lokali w wysokim standardzie. A w ramach standardu ma się znaleźć też centralne ogrzewanie.

„Dwa tysiące domów wielorodzinnych, należących do Miasta Łódź ogrzewanych jest za pomocą pieców węglowych” – napisał w swoim programie kandydat Kukiz'15. Jak dodał, w niedogrzanych lokalach „jest grzyb i wilgoć, co realnie szkodzi zdrowiu mieszkańców”.

Rafa Górski podkreślił, że miasto powinno brać czynny udział w rządowych programach budowy lokali mieszkalnych. Według niego Łódź musi być także w stanie zagwarantować mieszkania socjalne najbiedniejszym.

Zaznaczył również, że jego kontrkandydatka – obecnie urzędująca prezydenta Łodzi, Hanna Zdanowska z PO – nie jest w stanie zapewnić tego mieszkańcom miasta.

– Wykorzystamy wszystkie możliwości, by zapewnić udział Łodzi w programie „Mieszkanie+”. Hanna Zdanowska, należąca do Platformy Obywatelskiej, wiecznie skłóconej z PiS, nie zapewni nam tych mieszkań, które są tak potrzebne dla wielu łodzian – podsumował.

Wybory samorządowe już 21 października.

RadioZET/dzienniklodzki.pl/JZ

Oceń