Zamknij

Jakub Stefaniak przedstawił startujących do rady Warszawy i sejmiku. Wśród nich matka Gołoty, popiera ich syn Bartoszewskiego

Redakcja
14.09.2018 13:37
PSL
fot. PAP

Kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak przedstawił w piątek kandydatów Stronnictwa do Rady Warszawy oraz do sejmiku woj. mazowieckiego. Kandydaci PSL są kreatywni i mają świeże pomysły. Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas cel, aby Mazowsze było jeszcze lepsze – podkreślił Stefaniak.

Posłanka PSL Urszula Pasławska powiedziała podczas konferencji prasowej w Warszawie, że Stronnictwo zmienia się m.in. strukturalnie. „Kiedyś ludowość oznaczała wiejskość, dzisiaj, kiedy polska wieś się zmieniła, kiedy społeczeństwo się zmieniło, ta ludowość znaczy obywatelskość. PSL jest partią obywatelską, otwierającą się na nowe środowiska, na nowych ludzi, na młodych ludzi” – podkreśliła.

„Czysta karta” PSL w Warszawie

Jak wskazał, na listach wyborczych PSL w większości znajdują się ludzie młodzi. – Może faktycznie nie mają oni wielkiego doświadczenia politycznego, ale są pełni nowych idei i pomysłów na rozwój swoich małych ojczyzn – zaznaczyła Pasławska. Przekonywała, że ludowcy są drużyną – współpracują i współdziałają.

Zobacz także

Stefaniak zauważył, że PSL ma „czystą kartę” w Warszawie. Przedstawiając kandydatów Stronnictwa do Rady Warszawy oraz sejmiku woj. mazowieckiego, mówił, że są wśród nich osoby, które są ekspertami w takich sferach jak kultura, edukacja, opieka zdrowotna, reprywatyzacja, pomoc prawna czy w sprawach związanych z zielenią miejską. „Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas jedno, łączy nas cel – naszym celem jest to, żeby Mazowsze było jeszcze lepsze” – oświadczył kandydat PSL na prezydenta Warszawy. Jak wskazał, kandydaci ludowców są kreatywni i mają „świeże pomysły”.

Zapowiedział, że kampania Stronnictwa będzie opierała się o bezpośredni kontakt z mieszkańcami stolicy. „Samorząd to dialog – będziemy go prowadzić” – podkreślił Stefaniak.

Wśród kandydatów mama Gołoty, popiera syn Bartoszewskiego

Wśród przedstawionych przez Stefaniaka kandydatów znalazł się m.in. członek komisji weryfikacyjnej Bartłomiej Opaliński, który będzie jedynką okręgu obejmującego Śródmieście, mama boksera Andrzeja Gołoty – Bożena Gołota, która też wystartuje w Śródmieściu. Na listach znaleźli się też: działaczka warszawskiego stowarzyszenia Anna Kalbarczyk (Wola), dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast (Wola), pilot płk Konrad Luśniewski (Białołęka), specjalista IT od szerokopasmowego internetu Marcin Salamon (Mokotów), radca prawny Małgorzata Hebda (Ursynów), onkolog dr Andrzej Misiak (Ursynów), nauczyciel Michał Warych (Praga Południe). Do sejmiku z PSL kandydować będą m.in. były wiceminister sportu Tomasz Jędrzejczak oraz dyrektor pogotowia Karol Bielski.

Zobacz także

Obecny na konferencji Władysław Teofil Bartoszewski, syn prof. Władysława Bartoszewskiego, przypomniał, że jego ojciec był członkiem PSL. „Mój ojciec uważał, że to jedyna partia, która po wojnie popierała wolność, demokrację i niezależność kraju” – dodał. Stwierdził, że obecny PSL to „młoda, prężna, wykształcona, pracowita ekipa, która ma bardzo dobry program wyborczy”.

Bartoszewski poparł również kandydaturę Stefaniaka na prezydenta Warszawy. „Życzę mu, jak najlepiej” – podkreślił. Dodał, że popiera również całą ekipę ludowców na Mazowszu. „Mam nadzieję, że uda im się osiągnąć dobry wynik, dlatego że oni nie reprezentują zabetonowanej opcji politycznej, tylko przychodzą z konkretnymi, rozsądnymi pomysłami, które popieram” – zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/MP