Zamknij

Wałęsa do Adamowicza: jesteś mechanizmem niszczącym

Redakcja
10.09.2018 21:17
Paweł Adamowicz ubiega się o reelekcję w wyborach samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta Gdańska
fot. Adam Warżawa/PAP

Do szorstkiej wymiany zdań doszło w poniedziałek pomiędzy kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosławem Wałęsą a Pawłem Adamowiczem, ubiegającym się w wyborach samorządowych 2018 o reelekcję na to stanowisko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Adamowicz zaproponował Wałęsie podczas „Gdańskiej Debaty Gospodarczej – Wybory 2018” aby ten po wyborach został wiceprezydentem Gdańska.

Zobacz także

Debata zorganizowana została przez Pracodawców Pomorza wspólnie z Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Uczestniczyło w niej - oprócz Adamowicza i Wałęsy - także czworo pozostałych kandydatów na prezydenta miasta.

„Bądź moim zastępcą”

- Bądź pierwszym zastępcą prezydenta Gdańska, a za pięć lat będziesz świetnym kandydatem na głównego prezydenta. Okres asymilacyjny jest potrzebny – powiedział Adamowicz do kandydata Koalicji.

„To jest błąd”

Jarosław Wałęsa odparł z kolei, że obecny prezydent „przeczy samemu sobie”.

Zobacz także

- Mówiłeś, że żądasz od Platformy Obywatelskiej, aby porozumiała się z Nowoczesną. Mamy to porozumienie i poszerzamy się na inne środowiska, a teraz ty stoisz z boku – kontynuował. Jak podkreślił, „to jest błąd”. - Ty też się tego uczyłeś – dodał.

- Ale uczyłem się co najmniej od ośmiu lat jako radny. Zapraszam do współpracy – skwitował prezydent Gdańska.

Zobacz także

- Proszę Cię zrozum, że w tej chwili jesteś tym mechanizmem niszczącym. Koalicji Obywatelska to jest przyszłość – stwierdził Wałęsa.

Wybory samorządowe już 21 października.

RadioZET/PAP/trójmiasto.wyborcza.pl/JZ