Obserwuj w Google News

Koalicja PO i PiS w powiecie bolesławieckim? Zazrąd regionu dementuje

Redakcja
2 min. czytania
06.11.2018 16:35
Zareaguj Reakcja

W powiecie bolesławieckim PO nie zawarła koalicji z PiS, nie było zgody zarządu regionu. Karol Stasik działał w sprawie koalicji na własną rękę, a już po fakcie poinformował o rezygnacji z członkostwa w PO – powiedział szef dolnośląskich struktur Platformy Jarosław Duda.

Koalicja PO i PiS w powiecie bolesławieckim? Zazrąd regionu dementuje
fot. Adam Staśkiewicz/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek w południe w powiecie bolesławieckim zawarto porozumienie koalicyjne pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, KWW Platforma Samorządowa oraz dwoma radnymi niezależnymi wybranymi z list KWW Impuls Miasta oraz PSL.

Nie tylko SLD. PSL też wchodzi w koalicję z PiS!

Dzięki temu w 18-osobowej radzie powiatu koalicja ma 11 głosów, z których 5 zdobyło PiS, a 4 Platforma Samorządowa. Poza koalicją są Bezpartyjni Samorządowcy, którzy wygrali wybory i mają siedem mandatów w radzie powiatu.

Szefem KWW Platforma Samorządowa i dotychczasowym starostą bolesławieckim jest Karol Stasik, który wcześniej we wtorek w rozmowie powiedział, że jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Najnowszy sondaż. PiS liderem, w Sejmie pięć ugrupowań

"W powiecie bolesławieckim potrafimy współpracować"

- W powiecie bolesławieckim potrafimy współpracować, wypracowywać ważne dla ludzi sprawy na zasadzie porozumienia. Także z radnymi Prawa i Sprawiedliwości współpraca była bardzo dobra. Tutaj nie ma, jak w Warszawie, starcia pomiędzy naszymi partiami - powiedział wówczas Stasik.

Szef dolnośląskich struktur PO senator Jarosław Duda powiedział PAP po południu, że w powiecie bolesławieckim Platforma nie zawarła koalicji z PiS, ponieważ Karol Stasik nie miał do tego upoważnienia zarządu regionu PO.

"Pan Stasik zrobił to na własną rękę"

- Pan Stasik zrobił to na własną rękę bez konsultacji, a już po fakcie poinformował mnie dziś, że złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Pozostałe trzy osoby, które weszły z listy Platformy Samorządowej do rady powiatu też nie są naszymi członkami - powiedział Duda.

PiS wygrywa w dolnośląskim sejmiku. Ale nie ma większości

Zaznaczył, że Stasik miał propozycję, by w wyborach startować z lista Koalicji Obywatelskiej.

- Odrzucił ją i zasugerował, że wystartują pod szerszym szyldem, własnym komitetem KWW Platforma Samorządowa. Wówczas i w trakcie wyborów był jeszcze naszym członkiem - wyjaśnił Duda.

Do momentu opublikowania depeszy nie udało się ponownie skontaktować ze Stasikiem.

RadioZET/PAP/JZ

RadioZET/PAP/JZ