Zamknij

Konwencja regionalna KO w Poznaniu. Schetyna: złożymy wniosek o odwołanie Morawieckiego

Redakcja
13.10.2018 12:08
Konwencja regionalna KO w Poznaniu. Schetyna: złożymy wniosek o odwołanie Morawieckiego

Jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów - poinformował lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo - mówił lider PO

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Dziś przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów - powiedział Schetyna.

Zobacz także

"Nie może rządzić ktoś, kto mówi: ludzie są głupi"

- Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem Polski ktoś, komu udowodniono kłamstwo. Nie może rządzić ktoś, kto mówi „ludzie są tacy głupi, że to działa” - to było o was, o mnie, o każdym z nas - o pielęgniarce, o kierowcy ciężarówki, nauczycielce, sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać. Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić? - dodał lider PO.

Zobacz także

Wybory samorządowe już 21 października.

RadioZET/PAP/JZ