Obserwuj w Google News

Koalicje PiS z PSL i SLD jednak powstaną? Premier: wielu działaczy jest zainteresowanych

Redakcja
1 min. czytania
31.10.2018 22:30
Zareaguj Reakcja

Zarówno w SLD, jak i w PSL wielu działaczy jest zainteresowanych współpracą w samorządach - mówił w TV Republika premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że również w sejmikach będą się tworzyły koalicje, np. na Dolnym Śląsku.

Koalicje PiS z PSL i SLD jednak powstaną? Premier: wielu działaczy jest zainteresowanych
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Morawiecki został zapytany w TV Republika o przedwyborcze zapowiedzi liderów partii opozycyjnych, że po wyborach nie będą współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. Szef rządu odpowiedział, że "to się na szczęście teraz zmienia".

Analiza Radia ZET: Co wyniki w sejmikach mówią o przyszłorocznych wyborach do parlamentu?

"Na różnych szczeblach, w różnych powiatach i gminach tworzą się różne koalicje. Mogę powiedzieć, że zarówno SLD, jak i PSL, wielu działaczy jest zainteresowanych współpracą" - mówił. Dopytywany, czy takie koalicje utworzą się na poziomie sejmików wojewódzkich, odpowiedział: "już się tworzy jedna koalicja, być może się ona utworzy na Dolnym Śląsku".

"Zostawmy sobie jeszcze trochę czasu, bo są to negocjacje polityczne" - mówił. Jak zaznaczył, rozmowy toczą się z różnymi partnerami i "różni partnerzy polityczni wyrażają ogromną ochotę do wejścia w koalicję z nami". "Niestety jest to próba zahamowania przez liderów tych głównych w Warszawie, którzy czują, że grunt im się usuwa pod nogami" - powiedział.

Czarzasty: zarząd SLD w Końskich nie wyraża zgody na koalicję z PiS w powiecie

"My otwieramy dłonie, jesteśmy bardzo otwarci na współpracę" - mówił. Dodał, że odzew jest pozytywny. "My chcemy współpracować dla dobra samorządów" - stwierdził szef rządu.

RadioZET.pl/PAP/BM