PO składa pozew przeciwko Morawieckiemu

Redakcja
18.09.2018 16:48
PO składa pozew przeciwko Morawieckiemu
fot. M.Kapala/PolskaPress

Politycy PO złożyli we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o jego sobotnie słowa dotyczące inwestycji w czasach rządów PO-PSL. Platforma domaga się w pozwie sprostowania od szefa rządu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Przed chwilą złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu, Prezesowi Rady Ministrów, premierowi polskiego rządu, bowiem nie godzimy się, aby kampania wyborcza była uprawiana w oparciu o ewidentne kłamstwa" - powiedział poseł PO Mariusz Witczak na konferencji prasowej przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Zobacz także

"Nie godzimy się, by polityka w Polsce była uprawiana przez tych, którzy sprawują władzę w oparciu o ewidentne kłamstwa" - oświadczył poseł.

Platforma oczekuje w swym pozwie, że Mateusz Morawiecki sprostuje nieprawdziwe - zdaniem PO - słowa, które padły podczas jego sobotniego spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie). "Domagamy się, żeby to ewidentne kłamstwo, wypowiedziane przez premiera polskiego rządu, zostało sprostowane" - powiedział Witczak.

Zobacz także

Morawiecki zarzucił w sobotę koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów. "Żeby nie być gołosłownym powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie" - mówił premier, nawiązując do zapowiadanego uruchomienia Funduszu Dróg Lokalnych.

RadioZET.pl/PAP/BM