Nowacka traci ludzi. Piechna-Więckiewicz odchodzi z Inicjatywy Polska

Redakcja
08.09.2018 10:47
Nowacka traci ludzi. Piechna-Więckiewicz odchodzi z Inicjatywy Polska
fot. MichalDyjuk/Reporter

Nie milkną komentarze po ostatniej decyzji zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej o wejściu w porozumienie wyborcze z Koalicją Obywatelską. Po lewej stronie sceny politycznej decyzja ta spotkała się z krytyką i niezrozumieniem. Jedna z liderek stowarzyszenia i warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz ogłosiła właśnie, że opuszcza szeregi IPL.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zarząd Inicjatywy Polska, czyli stowarzyszenia Barbary Nowackiej, zdecydował się podpisać porozumienie wyborcze z Koalicją Obywatelską PO i Nowoczesnej ws. startu do sejmików wojewódzkich.

Zobacz także

- Stwierdziliśmy, że nie ma sensu jeszcze budować czwartej listy, żeby konkurować ze sobą czy też zabierać sobie nawzajem głosy. A po drugie, uważamy, że aby konkurować na poziomie sejmików z PiS-em, to trzeba po prostu połączyć siły – tłumaczył Dariusz Joński – polityk Inicjatywy Polska, a w przeszłości poseł SLD.

O porozumieniu z Koalicją Obywatelską na swoim profilu na Facebooku poinformowała wcześniej Barbara Nowacka. Pod jej wpisem pojawiły się dziesiątki krytycznych komentarzy dotychczasowych sympatyków stowarzyszenia, wyrażające nierozumienie i rozczarowanie tą decyzją.

Swojego sprzeciwu dla tej decyzji nie kryła także jedna z najbliższych współpracowniczek Nowackiej, warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz. - Uważam, że powinniśmy tworzyć alternatywę dla wyborców, którzy nie tylko przeciwstawiają się temu, co robi PiS, ale też dla tych wyborców, którzy nie mają zaufania do Koalicji Obywatelskiej. Taką właśnie alternatywę tworzymy w Warszawie – komentowała.

Zobacz także

Na samej krytyce się jednak nie skończyło. Piechna-Więckiewicz ogłosiła właśnie, że odchodzi z Inicjatywy Polska. „Drodzy i Drogie, dziękuję za wspaniałe 2 lata członkom i członkiniom stowarzyszenia Inicjatywy Polska, wiele fajnych i dobrych rzeczy udało nam się wspólnie zrobić. Jednakowoż obecna sytuacja powoduje, iż musimy się rozstać. Zawsze z gorszym lub lepszym skutkiem starałam się budować lewicę i tutaj mam swoje miejsce. Nie mówię żegnam, mówię do zobaczenia i życzę powodzenia we wszystkim co postanowicie przedsięwziąć.  Z dniem 8 września składam rezygnację z członkostwa w Inicjatywie Polska” – napisała na Facebooku.

Paulina Piechna-Więckiewicz do 2016 roku związana była z SLD. W latach 2012-2016 była nawet wiceprzewodniczącą tej partii. Na początku 2016 roku, po kongresie SLD, zdecydowała się opuścić szeregi ugrupowania i wraz z Barbarą Nowacką powołać do życia lewicowe stowarzyszenie Inicjatywa Polska. 

RadioZET.pl/BM