Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prezydent Legionowa o kandydatce na radną: „pani od seksu”

06.10.2018 09:48
xxx wiadomosci

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski złożył z rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Powodem tej decyzji było jego kontrowersyjne zachowanie podczas konwencji wyborczej. Jedną z kandydatek nazwał „panią od seksu” . O innej mówił, że jest "za ładna" i ma "wiele walorów i kompetencji".

Prezydent Legionowa o kandydatce na radną: „pani od seksu” fot. J.Wosik/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Roman Smogorzewski złożył dziś rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Informuję jednocześnie, że nie był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych" - poinformował na Twitterze Jan Grabiec.

Podczas konwencji wyborczej swojego komitetu, Roman Smogorzewski nie szczędził seksistowskich komentarzy na temat swoich kandydatek. O przewodniczącej klubu Porozumienie Samorządowe Annie Łaniewskiej powiedział, że jest "za ładna" i ma "wiele walorów i kompetencji", dodając, że jego "żona w ogóle nie jest zazdrosna". "Przepraszam, ale tak pani mi się kojarzy", mówił o kandydatce, którą przedstawiał jako "panią od seksu". O dwóch innych kandydatkach mówił, że są "najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone".

"Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie. Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi słowami" -poinformował na Facebooku Smogorzewski.

 "Wielki wstyd. Lakoniczne przeprosiny na Facebooku to za mało"- skomentowała posłanka PO Małgorzata Kidawa - Błońska.

RadioZET.pl/Twitter/BM

Oceń