Jaki: zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić

Redakcja
21.10.2018 22:01
Przemówienie Patryka Jakiego. Wybory samorządowe 2018
fot. PAP/Paweł Supernak

Zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić - mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Pogratulował też Rafałowi Trzaskowskiemu. - Jeżeli będzie chciał, to zawsze będzie mógł liczyć na moją pomoc - zadeklarował Jaki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według sondażu IPSOS Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce - według sondażu - zajął kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki z wynikiem 30,9 proc.

Zobacz także

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować Rafałowi Trzaskowskiemu i życzyć mu powodzenia. Im lepiej będzie mu szło, tym lepiej będzie rozwijała się Warszawa, dlatego trzymam kciuki i jeżeli będzie chciał, to zawsze będzie mógł liczyć na moją pomoc - mówił Jaki.

- Chciałem podziękować państwu za ten okres, który był dla nas wyjątkowy. Chciałbym też państwu powiedzieć, że mogłem zrobić jeszcze coś, ale to byłaby nieprawda. Niestety zrobiliśmy wszystko, co dało się zrobić – dodał.

Jaki: czasem szklanego sufitu nie da się przebić, ale dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

- Wszystko wskazuje na to, że to najlepszy wynik naszej formacji od wielu lat tutaj. Czasem szklanego sufitu nie da się przebić, ale dopóki walczysz jesteś zwycięzcą – kontynuował.

Zobacz także

Podziękował członkom swoje sztabu za "walkę i ciężką pracę".

- Na pewno naszą ciężką pracą dołożyliśmy, taką powiedziałbym nie cegiełkę, ale nawet cegłę do tego, że Zjednoczona Prawica znów wygrała w Polsce.(...) Mimo to jest to naprawdę dobry wieczór - podkreślił Jaki.

Jaki: wygraliśmy kolejne wybory, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

Według sondażu IPSOS w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Drugie miejsce - według sondażu - zajął Patryk Jaki z wynikiem 30,9 proc. Z kolei - jak wynika z sondażu - w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., 16,6 PSL - proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15.

Zobacz także

- Wygraliśmy kolejne wybory, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przed nami jeszcze wybory do europarlamentu, parlamentarne, prezydenckie. Jestem przekonany, że to jest początek. Zjednoczona Prawica po raz kolejny pokazała, że potrafi wygrywać i na pewno jest w tym nasz duży udział - powiedział.

- To nie jest nasze ostatnie słowo - dodał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

II tura wyborów samorządowych 2018 już 4 listopada.

RadioZET/PAP/JZ